Když se Zeman nezmění, bude brzy zpět na JIP

Prezident je nejhorší z možných pacientů. Bez jeho spolupráce je přitom vyloučeno, aby mu jeho zdravotní stav umožnil alespoň částečně pracovat.

Poté, co lékaři přeložili Miloše Zemana z JIP na běžný pokoj a prezident telefonoval s dalšími politiky, vypadalo to, jakoby hlava státu byla ze všech obtíží náhle venku.


Foto: Prezidentská kancelář

Opak je ale pravdou. Ze zjištění, která jsme publikovali v listopadovém časopise Neovlivní.cz, vyplývá, že pokud se Miloš Zeman po návratu z nemocnice vrátí ke svému původnímu stylu života, bude brzy zpátky ve střešovické nemocnici.

K jeho hospitalizaci podle svědků, s nimiž redakce mluvila, přispěl především fakt, že prezident v září přestal jíst a v podstatě i pít. A to mimo jiné i kvůli obavám z cesty na toaletu, která se pro něj stala po usednutí na kolečkové křeslo komplikovanou. Kromě toho hlava státu trpěla nechutenstvím i kvůli svým problémům s játry, na nichž se podepsala konzumace alkoholu.

Detaily zdravotního stavu, které popisujeme v časopise, nyní potvrdil člen lékařského konzilia Pavel Pafko.

“Tak předně, když jsem viděl ty laboratorní výsledky v době, kdy přišel do střešovické nemocnice, tak byl těžce podvyživený. Jeho hladiny krevního albuminu byly hluboko pod normou a kolegové mu zajistili stravování nejen ústy, ale i přímo do žaludku. A ten stav se výrazně zlepšil,” uvedl profesor Pafko v rozhovoru pro Radiožurnál.


Případ prezidenta popisujeme v časopise Neovlivni.cz

A jak dodal, zůstane to tak do chvíle, než prezident začne normálně jíst.

“Až začne přijímat potravu ústy v objemu a kvalitě, kterou nutricionisté považují za správnou, není důvod ho živit jiným způsobem. Pokud tomu tak nebude, bude se živit jiným způsobem, protože je třeba ho vyživit. A pokud jde o tu nechuť. Ta je součástí příznaků jeho jaterního onemocnění. Nechutenství, úbytek na váze, to všechno jsou typické příznaky takového onemocnění,” dodal Pavel Pafko.

K tomu, aby lékaři Miloše Zemana propustili a on vydržel fungovat bez nemocniční péče, je ale podle lékařů nezbytná jeho spolupráce. A ta dosud u Miloše Zemana vždy selhala.

Proč prezident odmítal spolupracovat s lékaři? Kdo se o něj vůbec v Lánech stará? A proč je šance na plnohodnotný návrat hlavy státu do pracovního procesu minimální? Čtěte v listopadovém časopise Neovlivní.cz, který je k mání v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Prezidentská kancelář

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email