Babišova firma nově na seznamu laboratoří, co testují na koronavirus

Babišova firma je nově na seznamu laboratoří, které testují na nový koronavirus. Za tři tisíce. Laboratoř vzpurné Soni Pekové, která jako první otestovala pacienty odmítnuté státem, vyřazena. Testovala za 1300.

Ministerstvo zdravotnictví rozšířilo počet laboratoří, které budou nově testovat lidi na nový koronavirus.

Na seznamu se nově objevilo i jméno společnosti Vidia-Diagnostika, která patří do skupiny FutureLife. Tedy firmy spadající do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. Laboratoř má v Česku sedmnáct odběrných míst, většina z nich je v Praze nebo ve Středočeském kraji. Informuje o tom portál Seznam Zprávy.

Naopak laboratoř Tilia vzpurné Soni Pekové, která jako první otestovala pacienty odmítnuté státem, byla ze seznamu vyřazena. Testovala za 1300 korun.

„Babišova“ Vidia-Diagnostika, která je nyní na státním seznamu, počítá, že u nich lidé zaplatí okolo 3000 korun.

„Předpokládáme, že cena vyšetření pro samoplátce bude někde kolem tří tisíc korun,“ uvedl pro Seznam Zprávy ředitel Stejskal s tím, že provoz laboratoře nyní nemůže jet na plnou kapacitu.

Jak už jsme upozornili, právě proto, že stát nebyl schopen zajistit testování všech potencionálních pacientů, je třeba brát vládní čísla o nákaze s velkou rezervou. Lékaři se shodují, že skutečný počet nakažených bude mnohem vyšší.

Investigativní pohled do boje státu s koronavirem chystáme do příštího čísla časopisu Neovlivní.cz. Předplatit si jej můžete zde.