Brexit. Animace, jak David Cameron zariskoval a prohrál vše

Tábor voličů, kteří si přejí odchod Velké Británie z Evropské unie, přesáhl v pátek ráno hranici 16,4 milionu hlasů. To zajišťuje Brexitu celkové vítězství. Nabízíme názornou noční animaci, během které došlo ke zvratu nejen v původních odhadech výsledků, ale především v budoucnosti celé Evropy

Ke spánku uléhala Evropská unie s povolebními odhady, ve kterých údajně v britském referendu vítězili zastánci členství v EU v poměru 52:48.

Ráno se však pro Davida Camerona, který kvůli svému předchozímu volebnímu vítězství nebývale zariskoval, když tehdy slíbil voličům hlasování o odchodu z Unie, změnilo v noční můru.

Vládne zemi, jejíž měna se po ohlášení Brexitu propadla, trhy zmítá nejistota a především, která je dramatický rozdělená – například Skotové hlasovali drtivě pro setrvání v EU a nyní tak není jasné, co bude s Velkou Británií dál.

Místo slov nabízíme ranní animaci televize BBC, jak se sčítání hlasů v noci odehrálo a jak Brexit dohnal Davida Camerona přímo na Downing Street 10 (komentář je v původním znění – pozn.red)