Časopis Neovlivní.cz: Záhadné tiskárny hejtmanky Jermanové

Policie už několik měsíců vyšetřuje hospodaření Středočeského kraje pod vedením hejtmanky za hnutí ANO Jaroslavy Pokorné Jermanové. V červnu dokonce zasahovala přímo v její kanceláři, a to kvůli podezřelým externím smlouvám, na nichž úřad předloni vyplatil pět milionů korun. Redakce Neovlivní.cz nyní získala doklady, které svědčí o nenadálém a značném nárůstu vytištěných papírů ze tří tiskáren úřadu. Co se na nich těsně před policejním zásahem tisklo?

Bylo krátce před devátou hodinou ranní, 25. června letošního roku, když do sídla Středočeského kraje na pražském Smíchově dorazili policisté. Stalo se tak dva měsíce poté, co média začala rozplétat podezřelé smlouvy úřadu s externisty. Aparát hejtmanky Pokorné Jermanové se tehdy ocitl pod tlakem, protože nedokázal rozptýlit pochybnosti, že smlouvy v hodnotě pěti milionů korun byly fiktivní a ve skutečnosti úřad objednané analýzy podezřelé kvality vůbec nepotřeboval.

Redakce Neovlivní.cz má k dispozici interní dokumenty úřadu, z nichž vyplývá, že měsíc před policejní razií dramaticky narostl počet tisknutých dokumentů na tiskárnách ve dvou odborech hejtmanství: regionálního rozvoje a odbor kanceláře hejtmanky.

Jde o tři barevné tiskárny HP, které jsou vedené pod čísly 2103-IRC5045, 2128-IRC5535 a 3088-IRC5030. Na konci roku 2018, konkrétně v prosinci, bylo na těchto tiskárnách vytištěno 971 485 papírů. V květnu letošního roku 1 140 915 listů, tedy skoro o 170 tisíc víc.

Co k nárůstu vytištěných papírů říká středočeské hejtmanství? A jak s tiskárnami pracuje policie, která vyšetřuje podezření z ekonomických deliktů na kraji? Čtěte v říjnovém časopise Neovlivní.cz, který si můžete předplatit zde: