Časopis Neovlivní: Fialův bankéř, Rittigova válka a Babišův tanec mezi rakouskými vejci

Březnový časopis Neovlivní.cz míří k předplatitelům.

Nepřiznaný milion premiéra Petra Fialy nasvítil něco, co mělo navždy zůstat ve stínu. A to peněžní ústav, přes který se financovaly zbrojní obchody pro napadenou Ukrajinu, pokrývaly transakce politiků i tajných služeb.

S tím je minimálně na čas, ne-li provždy konec. Kdo za celou indiskrecí stojí, komu posloužila kampelička Kamila Bahbouha a jakou roli sehrál český premiér? Odpovědi přináší březnové číslo časopisu Neovlivní.cz, které právě rozesíláme předplatitelům. Objednávejte ZDE.


Ilustrace: Neovlivni.cz

Kromě Příběhu Fialova bankéře v březnovém čísle přinášíme i další texty, namátkou:

Pěkně ostré papričky. Je to sen detektivů a týmu vrchní žalobkyně Lenky Bradáčové, kteří se roky marně snažili dostat Ivo Rittiga za mříže. Někdejší vlivný zákulisní hráč rozpoutal otevřenou válku se svým dlouholetým dvorním právníkem Davidem Michalem. Jak moc riskantní hra se teď odehrává? A kdo může tratit?

Babišův tanec mezi rakouskými vejci. Vypadalo to, že se jen chlubí fotkami se Schwarzeneggerem, aby přebil trapas s označením Rakušanů za magory. Ve skutečnosti však opoziční poslanec a miliardář žehlil svůj výrok výlučně kvůli svému byznysu, který má v Rakousku. „Vyhodnotilo se to jako riziková věc, u které je potřeba okamžitě minimalizovat škody. Rakušani jsou na takové věci citliví. Řešilo se, co s tím,“ popsal situaci v holdingu jeden z Babišových spolupracovníků.

Dozimetr a smrt v hotelu Atlantis. Bude to už půl roku, co podnikatelský polosvět a prostředí bezpečnostních složek znejistila zpráva o smrti Martina Horáka. Pražského podnikatele s kontakty na Zemanův Hrad, policii i na dvě tuzemské tajné služby našli mrtvého na konci září poté, co se zřítil z balkonu svého hotelového pokoje v Dubaji. Přinášíme nové informace z vyšetřování jeho smrti.

Volby se blíží a ožívá kauza Lithium. Cena lithia loni klesla o plných 80 procent. Jak moc je ohrožena těžba tohoto nerostu, která se s účastí státu měla na Cínovci podle původních plánů spustit už v příštím roce?

Už jen Stalin odolává. Je to patrně síla zvyku, se kterou ke jménu ruského politika Vladimira Putina přidáváme slovo „prezident“. Měli bychom spíš psát diktátor, případně vůdce, vožď. Tak si kdysi nechával říkat Josif Vissarionovič Stalin, jeden z nejkrutějších diktátorů v dějinách, za kterým podle střízlivých odhadů zůstalo v Sovětském svazu k 9 milionům mrtvých. Tak daleko ještě Putin není. Ale co do represí už za sebou nechal všechny generální tajemníky SSSR – včetně Brežněva a Chruščova.

V časopise také najdete také rozhovor s Tomáše Měcháčkem, podívali jsme se, proč Česko už deset let zdržuje přijetí eura a a s končící zimou také na ohrožený byznys na horách. Text má titulek Sníh nad zlato. Principál Divadla Na Jezerce sepsal pravidelnou glosu a v anketě odpovídá farmář Milan Hanč, sportovec Jan Povýšil, ředitel školy Petr Karvánek a podnikatelé Jaroslava Michalcová a Kvido Štěpánek.

Časopis právě rozesíláme předplatitelům. PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Neovlivni.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email