Červnový magazín Neovlivní.cz a v něm zpráva o únosu juniora

Milí čtenáři,

taky jste si všimli, že kauzy s politickým podtextem dost často končí ve ztracenu, nebo se vlečou tak dlouho, až už nikoho nezajímají?

Jedna taková se jmenuje H-System; kdysi se v ní namočili politici tehdy nejsilnějších stran ODS a ČSSD. Lidé přišli v projektu dostupného bydlení o miliardu korun a dnes – po neuvěřitelných dvaceti letech – se ukázalo, že úřady si nechaly pod rukama zmizet majetek, z něhož by mohli být lidé aspoň částečně odškodněni. A navíc je tu velmi silné podezření, že se ten majetek vrací k těm, kteří onu miliardu z lidí vylákali. Příběh H-Systemu je důkazem, jak si spravedlnost v Česku někdy dává hodně, ale hodně načas. A politici se koukají stranou. Do detailu jsme to popsali v jednom z hlavních témat červnového vydání magazínu Neovlivní.cz, které právě tento týden rozesíláme předplatitelům

Magazín Neovlivní.cz si můžete objednat až domů docela jednoduše, podívejte se na tento odkaz ». Předplatné můžete věnovat také jako dárek.

Hnutí ANO pomalu, ale jistě opouštějí prakticky všechny jeho plakátové tváře, které pomohly Andreji Babišovi přesvědčit 30 procent lidí, že s ním jim bude líp. Vzdal to Martin Stropnický, Adriana Krnáčová, Robert Pelikán. Všichni platili za liberály uvnitř hnutí, které do značné míry funguje jako sekta. Jeden z posledních, který zbývá, se jmenuje Petr Vokřál. Je primátorem Brna a vydala se za ním Marie Bastlová, která sepsala jeho důkladný portrét.

Andrej Babiš má potíže nejen s odchodem výrazných tváří, ale stále i s vlastní kauzou Čapí hnízdo, do níž zatáhl i svoji rodinu. Obviněná je manželka a jeho dvě děti z prvního manželství. Už zkraje roku jsme psali, že děti poslaly policii lékařské potvrzení, že se nemohou účastnit trestního řízení ze zdravotních důvodů. Teď jsme narazili na mnohem temnější souvislost. Koncem loňského roku do Česka dorazil z Ukrajiny mail, v němž stálo, že Andreje Babiše mladšího kdosi proti jeho vůli drží v ústraní a chce po něm, aby dělal věci, které dělat nechce. Příběh jsme popsali v textu s názvem Únos juniora?

Prezident Miloš Zeman už vypsal termín podzimních komunálních voleb, byl tedy nejvyšší čas podívat se na to, o čem vlastně tyto volby budou. Zřejmé je, že politici, které do čela radnic vynesou říjnové volby, už nebudou moci zavírat oči před nezvratnými známkami úpadku českých měst.

Volby jsou tím, co můžeme my sami ovlivnit. Ale přece jen dost často koukáme, jak to nakonec dopadlo, komu uvěřila valná většina lidí. Co ale máme v rukou vážně jen my sami, je naše zdraví. Farmaceut Richard Pfleger nám ale v rozhovoru dokázal, že ve skutečnosti mnohdy děláme všechno pro to, aby nám bylo hůř a snadněji jsme podléhali různým chorobám.

A na konec taková malá zlomyslnost: módní policie českých politiků.

Příště už se můžete těšit na letní speciál, jehož leitmotivem je slogan Retropeklo. Dvojčíslo vychází zkraje července.

Pěkné léto přeji!

Sabina Slonková