ČR je již nejhorší v Evropě včetně Balkánu a Ruska

Čtvrtečních 3130 nových případů Covid-19 potvrdilo extrémní nezvládnutí epidemie v České republice.

Česká republika s 10,7 miliony obyvatel je během pár dnů nejzasaženější zemí v celé koronavirové Evropě. Čtvrteční data neobstojí nejen ve srovnání se všemi zeměmi EU, ale ani Británií či Švýcarskem.

Velikost selhání Babišovy administrativy při (ne)řízení koronavirové krize vystupuje dokonce ve srovnání s evropskými zeměmi mimo EU – tedy státy kolem Ruska a celým Balkánem. Horší než Česko je v regionu jen šestsettisícová Černá hora, kde epidemie intenzivně útočí celé léto.

Ale například Albánie (2,8 mil obyvatel), Bosna a Hercegovina (3,2 mil) nebo dvoumilionová Makedonie zaznamenali ve čtvrtek jen zlomek případů v populaci oproti Česku.

V “evropském” grafu stojí za povšimnutí Německo (83,8 mil obyvatel) a Itálie (60,4 mil). Mnohonásobně větší země zaznamenaly ve čtvrtek o jen polovinu nově nemocných (Itálie), respektive o třetinu méně (Německo) případů než desetimilionové Česko.

O srovnatelně lidnatém Švédsku (10,1 mil obyvatel), které na jaře nezničilo ekonomiku a život v zemi a své strategie se drží, už není potřeba vůbec hovořit. Mělo ve čtvrtek ani ne desetinu případů.

Míra aktuální nákazy v české populaci je alarmující rovněž ve srovnání se všemi státy střední Evropy. Polsko, Slovensko jsou vývojem epidemie v ČR právem silně znepokojeni, protože mají ve srovnání s námi zlomek případů. Rakousko, které na jaře mělo celkem 20 tisíc případů nákazy vůči českým 10 tisícům, jsme předběhli během posledních pár dnů a odstup se rychle zvětšuje. ČR má aktuálně už 44 155 pozitivně evidovaných lidí, Rakušané celkově “jen” 35 853.  Současným tempem nákazy Česko brzy v celkových číslech překoná i Švýcarsko, další viditelnou oběť “jarní vlny”. Jejich 48 795 celkových případů překonáme současným tempem během následujících tří dnů. 

Zdroj náhledové foto: Neovlivni.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email