Databáze lží: Havlíček a dražší cestování

Ministr průmyslu v kampani používá nepravdivé argumenty ohledně cestovného ve veřejné dopravě. Aby uškodil politické konkurenci.

«« Zpátky do databáze lží

Ministr průmyslu a dopravy a vicepremiér Karel Havlíček postavil značnou část své předvolební kampaně na situaci v dopravě. Na paškál si bere opakovaně střední Čechy, kde po tragické správě ze strany Jaroslavy Jermanové v barvách hnutí ANO převzala vedení kraje vládní opozice.

A protože jsou volby za dveřmi, Havlíček neváhá použít všechny prostředky. Včetně lživých argumentů.


V kampani jako by bylo povoleno vše. Hlavně lhát. Foto: Hnutí ANO

Nejnověji tvrdil, že plán současného vedení kraje v čele s Petrou Peckovou přinese zhoršení dopravní obslužnosti a především zdražení.

“To přinese hloupý plán Středočeského kraje na zrušení provozu na 12 lokálních tratích. Týká se i trati Březnice–Rožmitál pod Třemšínem, kde sem dnes jednal s místními, kteří chtějí trať zachránit. Mají mou podporu,” prohlásil ministr.

Jenže jak ho usvědčil specializovaný web Zdopravy, o žádné zdražení při cestě autobusem nejde.

“Dražší cestování? Takže Rožmitál – Příbram: vlak 46 minut, 51 Kč. Autobus 26 minut, 22 Kč. Myslíte, že lidé jsou opravdu tak hloupí, že vám skočí na každou vaši lež?,” napsal šéfredaktor webu Jan Sůra.

Stačí se totiž podívat do internetového vyhledávače spojení či e-shopu Českých drah nebo Pražské integrované dopravy. A hned je jasno, že autobus z Rožmitálu do Příbrami je rychlejší a levnější. Když web ministra s touto informací konfrontoval, přišel s jinou argumentací. „Z Rožmitálu do Prahy busem je to o 15 % dražší,“ odpověděl .

Ani to ale není pravda. “Pomineme-li zásadní fakt, že Rožmitál je plně zapojen do Pražské integrované dopravy a tak cestující s dokladem PID platí vždy stejnou cenu, ať jede autobusem či vlakem, stačí se podívat ještě do vyhledávače spojení. Ropid má skvělou aplikaci PID Lítačka, v které vzápětí člověk najde, že autobus z Rožmitálu do Prahy stojí 100 Kč, zatímco ceny vlaku v e-shopu Českých drah začínají na 130 Kč,” uvádí web Zdopravy.

Na toto už ministr žádné vysvětlení neměl a odkázal na tiskové oddělení.

«« Zpátky do databáze lží


Databáze lží vzniká za podpory Martina Hájka


Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email