Databáze lží: Havlíček a podpora ANO pro ambasádu v Jeruzalémě

Místopředseda Babišovy partaje tvrdí, že ANO vždy podporovalo přesun velvyslanectví v Izraeli. Lídr hnutí osobně byl přitom naopak proti.

«« Zpátky do databáze lží

Karel Havlíček z hnutí ANO je jedním ze tří politiků, kteří mají z pověření Andreje Babiše veřejně tepat současnou vládu. Za každou cenu.

Jak ale bývalý ministr dokazuje, i za cenu lží. Navíc snadno doložitelných.Andrej Babiš v Jeruzalémě v únoru 2019. Tehdy řekl, že přesun ambasády není na programu dne Foto: Hnutí ANO

V souvislosti s útoky teroristů Hamásu na Izrael, se Havlíček pustil do Fialova kabinetu a vyzval jej, aby co nejdříve přestěhoval českou ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma. A tvrdil, že právě Babišovo hnutí projekt od začátku podporuje.

“Hnutí ANO vždy podporovalo přesun velvyslanectví ČR do Jeruzaléma. S ohledem na teroristické útoky hnutí Hamás vyzýváme za @LepsiVlada kabinet Petra Fialy, aby učinil všechny kroky pro přestěhování ambasády. Bude to současně i konkrétní gesto, kterým v této době podpoříme Izrael,” uvedl tento týden Havlíček.

Jenže buď si on nebo ten, kdo mu pomáhá se sociálními sítěmi, neudělali žádné rešerše. Nebo mají krátkou paměť. Jinak by za pár vteřin zjistili, že to byl lídr hnutí ANO Andrej Babiš osobně, kdo se proti stěhování velvyslanectví naopak vždy vymezoval.

Tak kupříkladu hned po svém jmenování v roce 2017 novopečený premiér Babiš veřejnoprávnímu rozhlasu řekl: “Tenhle nápad prezidenta Trumpa není dobrý, protože jsou vidět ty reakce. My jsme malá země, ale ty velké by měly usilovat o klid a mír. My musíme bojovat proti situacím, kde vzniká zase nějaký konflikt a kde budou nějaké protesty a nedej bože nějaké atentáty,“ řekl Andrej Babiš Radiožurnálu.

Nešlo o náhodný postoj. Zopakoval to i o dva roky později, rovněž v roli premiéra, kdy s tím mohl sám něco udělat. Tehdy ale řekl, že přesun ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma “není na pořadu dne. Mimo jiné i vzhledem k zamrzlému mírovému dialogu Izraele s Palestinci.”

Jak jej při návštěvě Jeruzaléma v únoru 2019 citovala agentura ČTK: „Je to téma globální, souvisí s řešením palestinské otázky.“

«« Zpátky do databáze lží

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email