Databáze lží: Peštová a kdo zneužívá studenty pro politiku

Babišova poslankyně tepala politickou konkurenci, ale nezmínila, že do škol pravidelně jezdil i lídr její partaje.

«« Zpátky do databáze lží

Poslankyně hnutí ANO Berenika Peštová se rozzlobila. Vadilo jí, že šéfka konkurenční TOP 09 Markéta Pekarová Adamová navštívila studenty.


Berenika Peštová a Andrej Babiš Foto: Hnutí ANO

“To snad nemyslíte vážně‼️Co dělá politická strana ve škole? Krásná ukázka dvojího metru! Tohle kdyby udělalo hutí ANO s Babišem, tak budete řvát, jak porušujeme zákon‼️Foto z FB TOP 09 a jejich návštěva u jihočeských studentů,” napsala před časem se zvýrazněnými vykřičníky na své sociální sítě.

Poslankyně nicméně nezmínila, že to byl právě její stranický šéf Andrej Babiš, kdo do škol také jezdil. Když měl ještě vládní funkce a neseděl v opozici.

Tak například 22. června 2020 podle České televize navštívil základní školu v Teplicích. Spolu s ním tam přijel i ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček (rovněž z ANO). 

8. ledna 2020 zase sám Andrej Babiš zveřejnil na svých sociálních sítích snímek z Prostějova, ke kterému napsal “Beseda se studenty Švehlovy střední školy.”


Babiš ve škola Repro: Česká televize

A do třetice: 9. června 2016 se návštěvou ve škole pochlubil Babiš osobně opět na svých sociálních sítích. “Na gymplu v Třinci to bylo super. Na gymnáziu se to dost rozproudilo, studenti se nebáli zeptat natvrdo, takže jsem byl příjemně překvapený. A dokonce jedna studentka řekla, že je “babišovec” a rodičům se to nelíbí!,” zapsal si k návštěvě.

A pak je tu ještě jedna návštěva školy, která stojí za zmínku. Byť by na ni Andrej Babiš jistě rád zapomněl.

Odehrála se přesně před rokem v kampani před prezidentskou volbou. Jeho vlastní novináři z iDnes k tomu zveřejnili text s titulkem Babišův trapas mezi dětmi. Neznal planety, Švejka ani žaludky krávy.

“„Nejznámější dílo Jaroslava Haška? To nevím.“ Kandidát na prezidenta Andrej Babiš v rámci zábavního pořadu televize Prima K tabuli! navštívil třídu plnou zvídavých dětí. Stejně jako další prezidentští kandidáti i on odpovídal na mnohdy záludné otázky školáků. V některých však pohořel,” napsal tehdy iDnes.

«« Zpátky do databáze lží

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email