Dokument: Co se píše v trestním oznámení na Babišovo Čapí hnízdo

Do rukou pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové přišlo anonymní trestní oznámení na luxusní farmu Čapí hnízdo u středočeských Olbramovic, která patří pod koncern Agrofert šéfa hnutí ANO a vicepremiéra Andreje Babiše. Jeho pisatel se domnívá, že při budování centra s hotelem, farmou či golfovým hřištěm byl spáchán dotační podvod.

“Oznámení jsme přijali včera. Je adresováno výlučně do rukou vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové,” řekla serveru iDnes mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Pisatel oznámení rozeslal také médiím, přišlo i do redakce Neovlivní.cz. Předkládáme jej jako dokument; můžete si tak projít sami, o jaké argumenty se anonym opírá. Tvrdí především, že Babiš podváděl, když při získání dotace zneprůhlednil vlastnictví firmy, která Čapí hnízdo budovala. Pokud by totiž bylo jasné, že patří pod křídla Agrofertu, na peníze by projekt nedosáhl. Eurodotace směřovaly pro malé a střední podniky, což není případ dotčených Babišových firem.

hnizdo1, Čapí hnízdo, Babiš, trestní oznámení, dokument

hnizdo2, Čapí hnízdo, Babiš, trestní oznámení, dokument

hnizdo3, Čapí hnízdo, Babiš, trestní oznámení, dokument

hnizdo4, Čapí hnízdo, Babiš, trestní oznámení, dokument

hnizdo5, Čapí hnízdo, Babiš, trestní oznámení, dokument