Dokument: Zpráva o prodeji Slavie čínské společnosti

TISKOVÁ ZPRÁVA

Společnosti CEFC a Fly Sport Investments vstupují do SK Slavia Praha

Čínská společnost CEFC společně s Fly Sport Investments s.r.o (Fly Sport) Jiřího Šímáně společně investují finanční prostředky do záchrany a rozvoje fotbalového klubu SK Slavia Praha – fotbal a.s. (SK Slavia).

Praha, 4. září 2015 – CEFC vstupuje do tohoto projektu na základě své dlouhodobé strategie společenské odpovědnosti k zemím, ve kterých podniká. Dalším silným impulzem pro toto rozhodnutí byla spolupráce s velkým příznivcem Slávie Jiřím Šimáně, který je partnerem CEFC v tomto i dalších projektech.

LVelmi dobře si uvědomujeme, jak specifická a náročná je investice do fotbalového klubu s tradicí, historií a podporou fanoušků, jakou má SK Slavia Praha,” říká Chan Chauto, prezident CEFC a pokračuje: “Chceme ze Slávie vytvořit silný a stabilní fotbalový klub a vrátit ji tam, kam právem patří – na vrchol.”

CEFC bude ve společnosti SK Slavia Praha – fotbal a.s. vlastnit 59,97% akcií, Jiří Šimáně a jeho společnost Fly Sport Investments s.r.o. 39,98% akcií. Prvním krokem spolupráce bude zajištění finanční stability klubu. Pro CEFC je prioritou, aby se klub a hráči mohli naplno věnovat sportovní činnosti a utkávat se již jenom se sportovními soupeři.

V českém fotbalu CEFC plánuje podporu jak na klubové úrovni, tak má zájem být partnerem národní reprezentace i mladých fotbalistů. Společnost CEFC také představí projekt nadace, která bude mít za cíl podporu projektů v oblasti sportu, kultury nebo zdravotnictví.

O CEFC:

Společnost CEFC China Energy Company Limited je největší soukromou společnosti v Šanghaji a šestou největší privátní firmou v Číně. Působí především v oblasti financí, energetiky a průmyslu. Svoje zastoupení má například v USA, Velké Británii, Kanadě, Mexiku, Rusku, UAE, Indonésii, Singapuru, Jižní Koreji nebo Japonsku. CEFC byla zařazena do TOP 500 firem světa. Opakovaně byla zařazena mezi TOP 10 nejvlivnějších společností ČLR. Od roku 2013 rozdělila do charitativních a kulturních aktivit přes 2 miliardy korun a poslední 4 roky byla oceněna jako jeden z TOP 10 největších charitativních dárců Číny. CEFC se rozhodla expandovat do Evropy a Českou republiku si vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit.


Štítky: , , , ,