Magazín Neovlivní.cz: Boj o Faltýnka a paní premiérka

Milí čtenáři,

jednou za rok si dovolíme přinést rozhovor s někým, o kom víme, že má k danému tématu co říci, ale z nejrůznějších důvodů chráníme jeho identitu.

Tentokrát jsme vyzpovídali ženu, která roky žila s jedním z nejvlivnějších lidí v Brně. V metropoli, kde policie spustila rozsáhlý zátah kvůli manipulacím se zakázkami. V rozhovoru se dozvíte, kdo se má dnes v Brně nejvíc bát. A jak se žije partnerkám mužů, kteří vědí, že jednou přijde ráno, kdy jim u dveří zazvoní policie.

A k policejní razii se váže i jiný text: ten o Jaroslavu Faltýnkovi. Přináší odpovědi, jak dlouho ještě bude pro lídra hnutí ANO nepostradatelný. A proč za ním navenek premiér stále stojí.

Zjistili jsme také, že pokud se Andrej Babiš po premiérském postu rozhodne dobýt Hrad, má už do Strakovy akademie za sebe připravenou náhradu. Je jí ministryně financí Alena Schillerová. Žena, které se díky jejímu neustálému úsměvu na tváři v politických kuloárech přezdívá Dolores Umbridgeová. A která splní svému šéfovi vše, co mu na očích vidí, jak se dočtete v jejím zevrubném profilu.

S resortem Aleny Schillerové úzce souvisí analýza Pavla Vrabce. Detailně se podíval na stav státního rozpočtu a sepsal, proč patříme spolu s Rumuny mezi největší rozpočtové dobrodruhy v Evropské unii. Navzdory všem premiérovým slibům vybíráme ve srovnání s výkonem ekonomiky na daních míň než dřív. O to víc ale utrácíme. Jak to skončí?

Ještě svůj časopis nemáte? Předplatit si jej můžete snadno, objednávkový formulář najdete na tomto odkaze ».

Ověřovali jsme také, co je pravdy na informacích z politického zákulisí, podle nichž se prezidentův klíčový muž, poradce Martin Nejedlý, chystá stáhnout do ústraní. Odpovědi najdete v textu s názvem Dřív, než vypukne štvanice.

Taky se po cestě historickým centrem Prahy divíte, proč jsou všude kolem – i třicet let od listopadu 1989 – matrjošky, ruské čepice, polské vraky, podvodné směnárny a trdelník? Janek Rubeš vypracoval pro nové vládce hlavního města manuál, jak s podobným balastem skoncovat.

A ještě jeden rozhovor bych zmínila. Pro čtenáře Neovlivní.cz možná trochu nečekaný: je s Darou Rolins. Pikantnosti v něm nečekejte. Oslovili jsme ji proto, že je to jedna z mála žen z českého showbyznysu, která kolem sebe dokázala sama vybudovat výkonný stroj na peníze. V rozhovoru otevřeně popisuje, jak „projekt Dara“ vznikl, jak přemýšlí o své práci, image, proč pro ni přestalo být hendikepem, že ji tuzemská rádia vlastně nehrají, a také jaké to je, žít celý život na očích veřejnosti.

Přeji vám, jak píše ve svém pravidelném sloupku Jan Hrušínský, aby už v dubnu konečně přestal slejvák a trochu se rozjasnilo.

Vaše Sabina Slonková