Expremiéru Grossovi našli ve vlasech těžké kovy

Expremiér Stanislav Gross, který trpí nevyléčitelným onemocněním mozku a míchy, se zabýval podezřením, zda nebyl otráven. Podstoupil analýzu vlasů, která odhalila neobvykle vysoký obsah těžkých kovů. To by mohlo teoreticky ukazovat i na otravu organismu.

Deník Neovlivní.cz získal informaci od dvou lidí, kterým se někdejší ministerský předseda s výsledky analýzy vlasů svěřil.

Na první pohled je úmyslná otrava divokou teorií. Jisté ale je, že se jí Stanislav Gross podle svých přátel seriózně zabýval, dokud měl sílu. Poté, co mu lékaři diagnostikovali onemocnění mozku a míchy, které vede k postupné degeneraci a zániku nervových buněk ovládajících pohyb svalů, začal pátrat po příčině nemoci.
gross

Lékaři totiž nevědí, proč se u Grosse nemoc projevila. Může jít o takzvanou amyotrofickou laterální sklerózu, ale jisté to není. A jak navíc obecně říká primář neurologického oddělení Nemocnice Chomutov Jiří Neumann: “Příčiny amyotrofické laterální sklerózy jsou neznámé.”

Právě kvůli nejasném původu onemocnění si expremiér nechal udělat analýzu vlasů, během níž lékaři na těžké kovy přišli. A ve světě existují hypotézy, že chemické toxiny a těžké kovy jako olovo, rtuť či hliník mohou poškodit nervy a přispět tak k nervové degeneraci.

“V USA máme enormní nárůst lidí s diagnózou Parkinsona, MS, ALS (amyotrofická laterální skleróza), autismu, mozkových poranění a mnoha jinými nemocemi dnešní doby,” píše například americko-německý lékař Dietrich Klinghardt, který nemoci spojuje se zamořením přírody těžkými kovy.

Otrava těžkými kovy se navíc projevuje v organismu velmi pomalu. Třeba i roky. A tak Gross pracoval s hypotézou, zda se ho nepokusil někdo otrávit v době, kdy byl premiérem. Tehdy válčil třeba s lidmi kolem kmotra podsvětí Františka Mrázka.

“Standa říkal, že by to časově odpovídalo na dobu, kdy byl předsedou vlády,” řekl deníku Neovlivní.cz jeden z jeho přátel.

Ostatně – kovy, konkrétně poloniem, byl podle oznámení britské policie otrávený například bývalý tajný agent ruské KGB Alexandr Litviněnko, který zemřel v roce 2006 v Londýně.

Pro úmyslnou otravu Stanislava Grosse nicméně neexistují žádné důkazy. Těžké kovy se mohou dostat do lidského těla i přirozeně – jsou všude kolem nás. Někteří s lékařů, s nimiž deník Neovlivní.cz případ anonymně konzultoval, navíc vylučují, že by mohla Grossova nemoc s přítomností těžkých kovů souviset. Na druhou stranu – příčinu nemoci neznají.

Stanislav Gross pobývá doma, jeho zdravotní stav je velmi vážný.