Hra o Krejčíře, Kellnerová v byznyse, Klus a barikády i předsmrtná křeč lidovců

Říjnový časopis Neovlivní.cz přináší také analýzu Petrose Michopulose, zda ještě někdy budeme číst papírové noviny, pravidelný sloupek Jana Hrušínského a zákulisí ministrování Vlastimila Válka.

Říjnový časopis Neovlivní.cz přiináší mimo jiné investigaci ohledně zákulisní hry spojené s vydáním jedné z nejbrutálnějších postav polistopadového podsvětí Radovana Krejčíře. Část státní správy se jej sem snaží z jihoafrického vězení za každou cenu dostat a druhá naopak “brzdí patami”, aby se to nikdy nestalo.

Temná hra o Krejčíře v aktuálním magazínu, který můžete objednávat TADY »


Ilustrace Neovlivni.cz

Kromě gansterova propuštění popisujeme také roli Renáty Kellnerové v PPF po smrti jejího muže. Zjistili jsme, že její pozice v čele skupiny není formální a symbolická. Renáta Kellnerová vstoupila do byznysu. Komu naslouchá? A kdo naopak okruh jejích blízkých spolupracovníků opustil?

Sepsali jsme také příběh vládních lidovců, partaje, které poslední průzkumy přisuzují místa mimo sněmovnu. Důvodů je hned několik, ale jeden je symbolický: znáte jinou stranu, kde spolu předseda a první místopředseda nemluví? Volební preference a rozhádaný stav lidové strany podle zjištění říjnového časopisu Neovlivní.cz přiměl bývalého úspěšného předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka k úvahám o návratu do vedení partaje.

Přinášíme také rozhovor s hudebníkem Tomášem Klusem, jedné z nejvýraznějších tváří z umělecké branže, která se v posledních letech objevila na “barikádách”. Teď jakoby zmizel, k věcem veřejným se skoro nevyjadřuje. Je zklamaný?

“Vnímám letošní rok pro mě jako zlomový. Dívám se na sebe s odstupem a vidím, že jsem posledních dejme tomu 15 let svého života neustále bojoval za nějaké své ideály. Snažil se využít úspěch a slávu, které jsem získal náhodou a rozhodně ve chvíli, kdy jsem na to nebyl připravený, abych nasvítil témata, která mě trápila a trápí. A bylo mi v tu chvíli úplně jedno, jak razantně nebo direktivně to dělám,” říká Tomáš Klus.

Rozhovor je vlastně o tom, jak moc tlačit na pilu, když člověk chce říct nahlas, že je něco špatně.

Podívali jsme se i na to, co přitahuje Roberta Šlachtu a bývalého ministra Vlastimila Tlustého. Tedy člověka, který procházel spisy Šlachtových podřízených a dnes ho nejznámější policajt angažoval coby ekonomickou tvář Přísahy. Jeho dávné hříchy bagatelizuje, prý o nic závažného nešlo. Vážně?

V říjnovém magazínu otiskujeme dokumenty, které detailně popisují skutečný příběh bývalého ministra. Důkazy i další čtení v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Neovlivni.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email