K prezidentovi na JIP bez roušek. Vondráček s Mynářem mají problém

Důkaz proti sobě poskytl přímo kancléř Vratislav Mynář, když zveřejnil video s prezidentem.

Měla to být obhajoba, ale nakonec se z toho stal důkaz proti němu samotnému. Prezidentův kancléř Vratislav Mynář zveřejnil video ze střešovické nemocnice, aby doložil, že Miloš Zeman skutečně osobně podepsal svolání listopadové schůze nové sněmovny. A že podpis nikdo nezfalšoval.


Foto: Prezidentská kancelář/ČT24

Jenže na videu je zřetelně vidět, že ani Mynář ani šéf sněmovny Radek Vondráček a šéf protokolu Hradu Vladimír Kruliš nemají při návštěvě ochranu obličeje. Přitom všude ve vojenské nemocnici ve Střešovicích platí příkaz nošení respirátorů. Prezident navíc leží na oddělení intenzívní péče.

Vedení střešovické nemocnice už oficiálně oznámilo, že návštěva u prezidenta porušila pravidla.

Radek Vondráček v tom ale zjevně problém nevidí. „V respirátoru jsem přišel, možná i na to by byly důkazy, ale pan prezident mi špatně rozuměl. Prostě hůř slyší, a tak jsem si po dohodě sundal respirátor, aby mě viděl na ústa a aby mě rozuměl, když jsem mu něco říkal,” citovaly jej BleskZprávy.

Nemocnice se prezidentské kanceláři vzepřela už jednou. A to právě kvůli návštěvě Vondráčka. Nemocnice uvedla, že Mynář tam předsedu sněmovny zavedl bez vědomí lékařů a začala incident sama vyšetřovat.

“Dnešního dne nečekaně a bez vědomí ošetřujícího lékaře přivedl kancléř Vratislav Mynář k prezidentu ČR  na jednotku intenzivní péče předsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky pana Radka Vondráčka. Pana prezidenta navštěvuje, vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, pouze vybraný úzký okruh jemu blízkých osob, mezi které pan předseda Radek Vondráček v době návštěvy nepatřil. Tento neoprávněný vstup eviduje ÚVN jako tzv. nežádoucí událost, která bude prověřena v rámci interního šetření nemocnice,” stojí v prohlášení, které nemocnice v noci vydala.


NEPŘEHLÉDNĚTE: Vystoupení Zemanové a Babišové nesou stejný rukopis


Návštěva Vondráčka v nemocnici by možná prošla, kdyby odcházející šéf sněmovny udržel ústa a jejích setkání veřejně nerozvířil. Jenomže se pochlubil v rozhovoru s redaktorem Aktuálně.cz, jak pěkně si s prezidentem popovídal.

“Normálně jsme si popovídali. Fakt byl v dobré náladě. Smál se, vtipkoval.  Ptal jsem se ho na vládu a on odpověděl: Zeit gewonnen, alles gewonnen (pozn. redakce: Získán čas, získáno všechno),” tvrdil v rozhovoru pro Aktuálně.cz šéf sněmovny, podle kterého prezident pokračoval: “Radku, víš, že se na mě můžeš vždycky spolehnout. Ten jeho typický úsměv tam pořád je, byl vtipný. Říkal, že ho nejvíc baví číst monitoring tisku.”  

A to byla podle všeho věc, která doktory nadzvedla. Zdravotní stav prezidenta je totiž vážný a z výroků Radka Vondráčka to vypadá, že je všechno v pořádku. Nemocnice se proto od těchto slov striktně distancovala.

“ÚVN se rovněž distancuje od výroků pana předsedy Radka Vondráčka, týkajících se zdravotního stavu pana prezidenta, informace o zdravotním stavu pana prezidenta byly poskytnuty výhradně jeho nejbližším,” uvádějí lékaři.

Následně lékaři na žádost senátorů připravili zprávu, podle níž je Miloš Zeman aktuálně neschopen vykonávat úřad prezidenta.

Kdo se ve skutečnosti stará o prezidenta? Kde je první dáma? A co se v posledním roce odehrálo na lánském zámečku a za kulisami Hradu. Rozsáhlou investigaci Sabiny Slonkové najdete v příštím čísle časopisu Neovlivní.cz, který získáte v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Prezidentská kancelář/ČT24

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email