Kauza IKEM: policie zabavila soukromou konverzaci Křetínského

Miliardář se podle záznamů ze zabavených telefonů angažoval v záchraně bývalého vedení elitní nemocnice, píše časopis Neovlivní.cz.

Detektivové NCOZ a GIBS, kteří na konci srpna podnikli domovní prohlídky u aktérů kauzy IKEM, zabavili manažerům nemocnice několik mobilních telefonů. A dostali se k jejich kompletnímu obsahu roky zpátky.

Mezi zachycenými sms zprávami a emaily byla podle zjištění, která přináší nejnovější vydání časopisu Neovlivní.cz, i jejich častá komunikace Danielem Křetínským.


Ilustrace: Shutterstock.com

„Nebyli nijak opatrní, zůstaly tam všechny jejich konverzace, včetně těch s Křetínským,” uvedl vysoce důvěryhodný zdroj obeznámený s případem.

Roli miliardáře v příběhu a objevení jeho konverzace pak redakci potvrdil i další účastník policejního vyšetřování. Policie tak má nyní v rukou soukromou korespondenci druhého nejbohatšího Čecha, a to včetně sms zpráv o jeho osobních záležitostech.

Sám Daniel Křetínský tyto informace a otázku, zda se neobává možné diskreditace skrze odhalené soukromé konverzace, na žádost redakce neodpověděl. “Děkujeme za možnost se vyjádřit, ale nevyužijeme toho, necháme bez komentáře,” uvedl Křetínského mluvčí Daniel Častvaj.

Generální inspekce bezpečnostních sborů v případě IKEM obvinila bývalého ředitele Michala Stiborka a jeho náměstka Jiřího Malého. Podle verze GIBS vydírali konkurenční skupinu lékařů v čele s kardiochirurgem Ivanem Netukou, s níž dlouhodobě soupeřili o ovládnutí nemocnice.

Souběžně ale podle informací z časopisu Neovlivní.cz začali detektivové NCOZ zkoumat byznys spojený s miliardovými zakázkami v elitní nemocnici. A ten se týkal obou znepřátelených skupin. V kauze IKEM tak její aktéři nechtěně rozpoutali vyšetřování, které může potopit špičkové lékaře z obou skupin.

S kým z IKEM si volal a psal druhý nejbohatší Čech Daniel Křetínský? Investigaci o bitvě o IKEM od Sabiny Slonkové přináší nové číslo časopisu Neovlivní.cz. PŘEDPLATNÉ můžete věnovat i jako dárek pod stromeček.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com/Neo

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email