Kauzy Křetínský a IKEM, Tykač a politika a Babiš a miliardová vila v zimním speciálu Neovlivní.cz

Jak pokračuje Babišova stavba miliardové rezidence, popisuje aktuální vydání tištěného časopisu Sabiny Slonkové.

Zimní speciál Neovlivní.cz míří k předplatitelům. Najdete v něm kauzu IKEM a vysvětlení řady emocí, které ji provázejí. Vypátrali jsme totiž, že v pozadí války doktorů sehrál svoji roli miliardář Daniel Křetínský. A policie také získala jeho soukromou korespondenci.

Podívali jsme se také na dalšího miliardáře Pavla Tykače, který nedávno oznámil miliardovou investici do vysoké školy Cevro. Ta kromě nesporné reputace slouží i jako skvělý lobbistický nástroj. Nač ji Tykač potřebuje? A jak vážně koketuje se vstupem do politiky?

Aktuální vydání časopisu přináší do třetice i příběh spojený s dalším miliardářem, lídrem opozice Andrejem Babišem. Přesně před rokem jsme popsali jeho miliardovou investici do rezidence v Průhonicích. Jak je stavba daleko?

V zimním speciálu Neovlivní.cz najdete také TOP 10 vlivu v Praze, tedy přehled nejmocnějších postav hlavního města.

A také rozhovorový speciál, kde se osobnosti zamýšlejí nad tím, jestli právě prožíváme soumrak demokracie. Odpovídají například dcera legionáře Zdena Mašínová, herec Vladimír Polívka, spisovatelka Iva Pekárková či archeolog Miroslav Bárta.

Jak totiž nedávno v podcastu 5.59 shrnula profesorka politologie ze švédské univerzity v Uppsale Sofia Näsström: “Nacházíme se v krizi, demokracie je pod velkým tlakem. Domnívám se, že značnou roli v tom hraje nejistota ohledně budoucnosti. Svět řeší obrovské problémy, které souvisí s válkami, klimatickou změnou, migrací, umělou inteligencí, vlivem peněz na politiku.“

Není to ale úplně beznadějné. Jak říká v rozhorovém speciálu archeolog Bárta: “„Krize přicházely a přicházet budou, jsou důležitou regenerativní součástí života společnosti.“

Časopis objednávejte v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Neovlivní.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email