Kdo je skutečný pražský primátor

Návrat ruskojazyčných gangů, Lidé Petra Pavla, Skutečný pražský primátor, Přešlapy úředníků bez trestu, Boj ministra Blažka – o sebe nebo spravedlnost a Zuzana Hejnová v aktuálním tištěném měsíčníku Neovlivní.cz.

Hlavní město se po měsících dohadů dočkalo a v čele města usedl v roli primátora Bohuslav Svoboda. Jak popisujeme Kateřina Eliášová v aktuálním časopise Neovlivní.cz klíčovou postavou pro řízení města je někdo jiný. Přinášíme profil Skutečného primátora.


Foto: Neovlivni.cz

V březnovém vydání také publikujeme rozsáhlou investigaci Sabiny Slonkové o návratu ruskojazyčných gangů do České republiky – těch z Ruska, Ukrajiny i dalších zemí bývalého sovětského bloku. Jde o vedlejší efekt Putinovy války, kdy s klany daly do pohybu. A šly tam, kde to dobře znají. Je na to stát připravený?

Detailně popisujeme lidi, kterým naslouchá nový prezident Petr Pavel. A hledáme odpověď na otázku, jestli ti, co mu do křesla hlavy státu pomáhali, budou chtít něco na oplátku. A jak Petr Pavel v takovém případě obstojí.

Michal Komárek zevrubně rozebral, proč někomu nevadí ruští sportovci na olympiádě. A zda platí, že když jde o lidské životy, můžeme tvrdit, že do sportu se politika nemá míchat.

Pavel Vrabec přináší analýzu situace na poli tuzemské levice. Sice ji potřebujeme, ale vůbec není jisté, že se ještě plnohodnotně do parlamentu vrátí. Volný pád ČSSD pokračuje a nová levicová partaj na obzoru zatím nikde.

Příběh Nejde se vzdát aroganci pak popisuje finále jednoho z případů, kdy stát v éře Andreje Babiše nezákonně zaklekával na podnikatele. Michal Kramoliš teď vyhrál 100:0. A rozjel soud odškodnění. A úředníci? Byť jen omluva nepřišla ani od jednoho z nich.

Pavel Baroch přináší rozhovor s atletkou Zuzanou Hejnovou o nové životní roli. Pravidelný sloupek sepsal Jan Hrušínský a v časopise pak čeká i další čtení.

Tištěný magazín Neovlivní.cz je k mání v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Neo

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email