Květnový magazín Neovlivní.cz: Ano, bez trafik to neumíme

Milí čtenáři,

hnutí ANO vstupovalo do politiky mimo jiné se sloganem, že ji očistí od politických trafik. Nedávné obří odměny pro členy ANO v Pražské plynárenské nás přiměly k tomu, abychom se plošně podívali, jak se Babišovu hnutí podařilo jeho sliby ohledně lukrativních smluv pro politiky naplnit. Ruku na srdce, trafiky tu využívaly všechny strany, které tu po roce 1989 vládly. Jen jediná ale současně tvrdí, že proti nim bojuje. Právě to, že ve firmách nesedí odborníci, ale političtí trafikanti bez základních kompetencí, v důsledku stojí peníze nás všechny.

Jak to se sliby ANO dopadlo v praxi, nabízíme v inventuře trafik, která jedním z hlavních témat květnového vydání magazínu Neovlivní.cz.

Magazín Neovlivní.cz si můžete objednat až domů docela jednoduše, podívejte se na tento odkaz ». Předplatné můžete věnovat také jako dárek.

Věnovali jsme se také tématu, které zdánlivě na naše stránky nepatří. A to je rozvod bývalého sociálnědemokratického premiéra Jiřího Paroubka. Důvod, proč o tom píšeme, je jediný: manželka Petra chce u soudu dokázat, že si expředseda vlády vydělal v politice víc, než veřejně přiznal. Má důkazy?

Po téměř půl roce ožila kauza Čapí hnízdo a pro premiéra ne právě šťastně. Žalobce Jaroslav Šaroch potvrdil oprávněný postup policie a zamítl stížnost Andreje Babiše a jeho dětí proti obvinění z podvodu. Sepsali jsme, proč premiér v demisi nemá příliš naději, že se obtížného příběhu v dohledné době zbaví.

Druhá největší zakázka v historii České republiky – výběr mýtného – má svého vítěze. Příběh miliardového obchodu tím ale zdaleka nekončí. Byznysové a politické zájmy roztáčejí další kolo války o veřejné miliardy. Zákulisí popsal Pavel Vrabec.

Karly Šlechtové, ministryně obrany v demisi, je v éteru plno. Tu řídí obrněný transportér, tu míří na objektivy dlouhou zbraní, hned prozkoumává záchranářský vrtulník, aby vzápětí mluvila o červeném tlačítku, které nosí v kapse. Marie Bastlová o ní sepsala portrét, v němž se „političce s koulema“ věnuje ze všech možných úhlů.

Sýrie už sedm let krvácí. Den po dni. Otrnuli jsme až tak, že záběry rozbombardovaných měst skoro nevnímáme, o počtu obětí jsme dávno ztratili přehled. Přitom jde o konflikt, ve kterém je dnes zaděláno na mnohem větší průšvih. Na otázky Simony Holecové k syrské mizérii odpovídal novinář a spisovatel Martin Novák.

A podívali jsme se do detailu i na knihu, která v posledních týdnech nenechala chladného asi nikoho. Gabriela Koukalová, královna českého biatlonu, se rozhodla říct všechno a veřejně vyprat biatlonovou výbavu. Proč je kniha Jiná jiná, než se může zdát, rozebral Josef Mačí.

Pěkné jaro
Sabina Slonková