Letní dvojčíslo magazínu Neovlivní.cz: O lidech, kteří zkřížili cestu Babišovi a doplatili na to

Milí čtenáři,

letní dvojčíslo magazínu Neovlivní.cz je tak trochu netradiční. Místo několika různých investigací přinášíme projekt Ukradené duše.

Během uplynulých týdnů a měsíců jsme pro vás zaznamenávali osudy lidí, kteří do jednoho doplatili na to, že zkřížili cestu byznysovým choutkám Andreje Babiše. Jejich příběhy si jsou v mnohém podobné: často začínaly okouzlením, přecházely v údiv, na konci všemi prostupuje strach. Každý ze zpovídaných se s ním vypořádal po svém. Někteří rezignovali a už o miliardáři nechtějí slyšet, jiní jsou odhodláni bojovat až do konce. Berte jejich zpovědi jako další dílky do skládačky, kdo je muž, který se už na podzim chce stát příštím premiérem.

Magazín si můžete jednoduše objednat a nechat poslat přímo domů. Jak postupovat, zjistíte na tomto odkaze ».

Díky partnerství se společností Crocodille » pak časopis bude i tentokrát k vyzvednutí na některých pobočkách rychlého občerstvení Bageterie Boulevard.

A protože špatných zpráv a smutných příběhů je v Ukradených duších na jedno léto až moc, připravili jsme několik rozhovorů, které naopak dávají naději.

Jejich aktéři mají společné to, že se nebojí vykročit po nevyznačených cestách. Každý je svým způsobem průkopníkem, každý se vydal za tím, čemu bytostně věří, co ho těší a co mnohdy přináší radost i těm okolo.

Takový je Jan Školník. Jak sám o sobě říká, kluk z pražského předměstí, který šel řídit rodinnou fabriku do Broumova, města ze tří stran sevřeného polskou hranicí. Nejenže vybudoval prosperující firmu se stamilionovým obratem, ale začal vydělané peníze vkládat do projektů, které vrací lesk celému Broumovsku. „Baroko a pískovec, to je příběh, který bych rád vyprávěl,“ říká. Pojďte si ho u nás poslechnout.

Anna a Honza Holubovi vyprávějí jinou story: O lásce, pádlování a životě na vodě. Z koníčka si udělali fungující byznys – od prvních pár starých kánoí se dostali k síti půjčoven lodí na pěti řekách. Mladý manželský pár ví hodně o tom, jací jsou Češi vodáci – a nebojí se to říct.

O vodě – respektive jejím nedostatku – je rozhovor s lesníkem a zemědělcem Danielem Pitkem. Odstěhoval se do Českého středohoří, kde si vystavěl „pevnost proti suchu“. Poví vám, proč je na tom půda špatně a proč v létě tolik kvetou vodní nádrže.

Průkopníkem, tentokrát na poli politického marketingu, je Petros Michopulos. Muž, který v roli stratéga dostal Miloše Zemana do Strakovy akademie s historicky nejlepším výsledkem, na jaký kdy ČSSD dosáhla, zavzpomínal na dobu, kdy se za kampaně utrácelo jen pár milionů a největším výdobytkem byly billboardy.

Užijte si léto, než politické zbrojení vypukne naplno. Budeme se na vás těšit zase v září.

Sabina Slonková