Čtení na prázdniny: Letní speciál Neovlivní.cz

Jsou klimatičtí aktivisté extremistickou hrozbou? Kdo stojí za vzpourou proti Černochové, úřednická sabotáž přetížených kamionů a další čtení v tištěném časopise.

Investigace, zákulisí politiky a soubor několik unikátních rozhovorů s mladými vědci, kteří jsou špičkami ve svém oboru, přináší Letní speciál Neovlivní.cz. Časopis právě míří k předplatitelům.


Foto: Neovlivni.cz

Hlavní téma jsme tentokrát věnovali klimatickým aktivistům z Poslední generace. To jsou ti, kteří se v Německu lepí k silnicím, hází na Moneta bramborovou kaši a v Česku blokují silnice, aby docílili snížení povolené rychlosti aut ve městech.

“Ochrana klimatu není zločin”, zní jeden z jejich sloganů. Už nyní si to ale část společnosti nemyslí. A odpověď na otázku, jestli přece jen jejich aktivity nepřekračují hranice, hledají podle zjištění Neovlivní.cz i úřady. Detaily v textu Poslední spravedliví.

Po nedávná explozi napjatých vztahů mezi Janou Černochovu a Karlem Řehkou získala ministryně nálepku “hysterické ješity”, s kterou je těžké vyjít. Obraz toho, co se odehrává na ministerstvu průmyslu, to ale zdaleka není úplný. Kdo stojí za vzpourou proti ministryni obrany?

Pátrali jsme také, jak se může stát, že nikomu nevadí přetížené kamiony, které ničí silnice a ohrožují bezpečnost na silnicích. Výsledkem je zjištění, že jde o úřední sabotáž. Důkazy přinášíme v textu Příběh jedné váhy.

A přinášíme další zjištění k jednomu ze zákulisních hráčů, který se nyní pohybuje v pozadí miliardového tendru na dostavbu jaderné elektrárny v Dukovanech. V USA se přitom americký kongres o tohoto muže zajímá v kauze podezření z praní špinavých peněz v rodině prezidenta Joe Bidena.

Pět špičkových vědců pak v rozhovorovém setu hledá odpověď, kam nás vede věda. Je to totiž zapeklité téma. Jak píše Michal Komárek: “Věříme ve vědu. Sami jí nerozumíme. Věříme těm, kteří tvrdí, že jí rozumí. Jsme moderní racionální stádo.”

A principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský přichází s tradičním zamyšlením. Tentokrát nad tím, kdo přikládá pod kotel emocí, které jsme viděli třeba u soudu s dezinformátorkou Janou Peterkovou.

Letní speciál nyní míří k předplatitelům. K mání je v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Foto: Neovlivni.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email