Zpověď premiérova syna. V magazínu Neovlivní.cz

Milí čtenáři,

ne všechno bývá ve skutečnosti vždycky tak, jak to vypadá z médií. Po půl roce jsme se vrátili k případu tajemného zmizení premiérova syna, který je klíčem ke kauze Čapí hnízdo. A nestačili se divit.

Policie se marně snaží Andreje Babiše mladšího vypátrat už dva roky. Jenže junior není nikde k zastižení. Nepřišel na výslech, dodnes se nedostavil ani na přezkum svého zdravotního stavu, kvůli němuž se údajně nemůže vyšetřování účastnit. Prchá před spravedlností, zdálo by se. Jenže když jsme Andreje Babiše po měsících hledání nakonec našli ve Švýcarsku a vyzpovídali, ukázalo se, že je v celém příběhu spíše obětí. Posuďte sami.

Prvky politického thrilleru nese i naše další odhalení: jeden z nejbližších spolupracovníků premiéra, jeho poradce Marek Hanč, byl sledovaný. Dělo se tak před komunálními volbami. Slídilové monitorovali nejen jeho, ale i jeho ženu a děti. A jak jsme zjistili, neodvedli příliš dobrou práci. Pátrali jsme, kdo si je najal a proč.

Detaily v magazínu Neovlivní.cz, který právě tento týden míří ke svým předplatitelům. Ještě svůj časopis nemáte? Předplatit si jej můžete snadno, objednávkový formulář najdete na tomto odkaze ». Předplatné můžete věnovat také jako dárek.

Podívali jsme se také za kulisy momentálně největší chystané investiční akce státu: výstavbu dalších jaderných elektráren v Dukovanech a případně i v Temelíně. Článek Jany Klímové detailně popisuje, jak se v Česku porcuje jaderný medvěd. Jakou roli v tom hrají prezidentovi poradci? A kdo další má na stamiliardové porcování vliv?

Po minulých volbách nám vrtalo hlavou, jak se mohlo stát, že na sídlištích „nezafungovaly koblihy“. Přitom právě na obyvatele sídlišť směřovala poslední fáze kampaně, ANO zjevně otočilo kormidlem směr Jižní Město či Chodov. Do kampaně vrhlo neuvěřitelné miliony, nikdo moc nepochyboval, že to klapne. Zjistili jsme, co přesně se stalo, že se úspěch nedostavil, a proč Andreje Babiše „zradila“ právě sídliště.

A ještě jednou dozvuky voleb: Jan Čižinský. To jméno je dobré si zapamatovat. Je docela dobře možné, že za pár let se bude ucházet o premiérský post. Ambice mu nechybí, jak ukazuje jeho zevrubný profil od Lucie Stuchlíkové.
Jednou z našich pravidelných agend jsou i vlivní lidé. Tentokrát jsme se zaměřili na ty, kteří bezpochyby ovlivňují životy našich dětí, na youtubery. Do pokojů našich dětí – těch malých i teenagerů – se umí dostat napřímo. Skrze svá videa. Jenže teď se něco mění. První generace youtuberů končí. O jejich pocitech pro nás píše jeden z nejslavnějších z nich, Karel „Kovy“ Kovář.

Užijte si výročí 17. listopadu a nenechte si je žádným z politiků zkazit. Jak o chování některých z nich píše v pravidelném sloupku Jan Hrušínský: „Je to sice k nepřežití, ale zvládneme i tohle.“

Vaše Sabina Slonková