Ministr Stropnický skončil v nemocnici

Ministr zahraničí Martin Stropnický byl znovu hospitalizovaný. Oficiálním zdůvodněním je zablokovaná páteř. Naposledy skončil v nemocnici v dubnu. Stropnický se chystá na výjezd do Izraele, kde má zastávat post velvyslance.

Ministr Stropnický podle zjištění Neovlivní.cz leží v Ústřední vojenské nemocnici, do úřadu už v pondělí ráno nepřišel. Na přímý dotaz pak ministrovu hospitalizaci potvrdil i Černínský palác.

“Ministr má akutní blokádu krční páteře, doprovázenou občasnými závratěmi. Absolvuje intenzívní léčbu a rehabilitaci,” uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová.

Je to už poněkolikáté, kdy ministr skončil v nemocnici. Naposledy to bylo v dubnu, kdy musel zrušit program včetně cesty do Vatikánu. Ministr Stropnický měl vést českou delegaci, která z Vatikánu přivezla ostatky kardinála Josefa Berana. I tehdy byly důvodem hospitalizace problémy s páteří.

Stropnický přitom coby ministr končí, v nové vládě na vlastní žádost neusedne. Vrací se do aktivní diplomacie, kdy bude zastávat post velvyslance v Izraeli. Jeho vyslání už je podepsané jak ze strany vlády, tak Hradu. Čeká se jen na takzvaný agrément ze strany Izraele.