© Dead Line Media s.r.o. 2016 – všechna práva vyhrazena | buďte s námi v kontaktu: facebook – twitter – napište nám
© Design: Prokoho.cz | Souhlas se zpracováním osobních údajů (nastavení, odvolání)
Jedna kapitola polistopadové historie definitivně skončila. Miroslav Šlouf zavřel svoji legendární kancelář ve Školské ulici v Praze a definitivně odešel do penze. Deník Neovlivní.cz zastihl Miroslava Šloufa, když si stěhoval z kanceláře své poslední věci.
Léta si tu podávali dveře ministři, poslanci, byznysmeni i nejrůznější kmotři, tady se uzavíraly politické obchody i byznysové transakce. Návštěvníci věděli, že mohou mluvit bez obav, součastí vybavení prostor byla i rušička.
Právě z kanceláře ve Školské ulici řídili v roce 2013 Miroslav Šlouf a jeho tehdejší obchodní partner Martin Nejedlý cestu Miloše Zemana na Hrad.
“Ale bylo toho víc. Opakovaně jsem tu jednal s Mirkem Topolánkem, když byl premiérem, nebo se zde tajně sešel se Zemanem tehdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg,” vzpomíná Šlouf.
O dva roky později Miroslav Šlouf nyní zabalil do jedné z posledních krabic i sošky vodníka, které mu přátelé v minulých letech z legrace darovali. A to kvůli přezdívce, kterou dal Šloufovi jeho kontakt v podsvětí, později zastřelený kmotr František Mrázek.
“Přišel čas skončit. Po dlouhých letech v zápřahu si potřebuji odpočinout,” říkal Miroslav Šlouf a pokládal posledního vodníka do kufru auta před domem.
Stačilo přitom málo a Šlouf by nebalil ve Školské ulici, ale naopak zažíval velkou lobbistickou renesanci na Hradě. To by jej ale nesměli dva muži, které kdysi přivedl k Miloši Zemanovi – právě Martin Nejedlý a současný kancléř Vratislav Mynář – odstřihnout od vlivu na hlavu státu.
“Boj o vliv, o moc a o peníze je tím nejlítějším bojem v historii lidstva,” řekl Šlouf na adresu Nejedlého. “Pěkně jsem si ho vychoval.”