Mrtví z Dozimetru a TOP 10 vlivu v Brně v časopise Neovlivní.cz

Investigace v kriminální kauze, mapa vlivu v Brně, nejistý osud jednoho ministra a tím i celé vlády a další čtení v aktuálním tištěném časopise.

Milí čtenáři,

za posledních osm let, co vychází Neovlivní.cz, jsem napsala skoro dva tisíce článků. Za těch třicet let a kousek, co dělám tuhle práci, jich podle archivu bylo přes pět tisíc. Popsala jsem desítky kauz.

Šlo v nich o miliardy, i o drobné. Hlavní role hráli vládní i opoziční politici. Dost často zločinci z podsvětí, ale i ti z první ligy byznysu.

Foto: Neo

Jen výjimečně v těch kauzách ale byli i mrtví. Nemám na mysli vraždu Františka Mrázka, střelbu na sponzora sociální demokracie Ivana Lhotského nebo vyřizování účtů mezi mafiány. Mluvím o příbězích, v nichž zemřeli jejich aktéři, aniž by bylo jasné, co přesně se stalo.  A existovalo podezření, že jejich smrt souvisela právě s popisovaným příběhem.

Takoví byli dva mrtví v případě spojeném s privatizací Jihočeských mlékáren nebo mrtví z dokumentů, které získal bývalý šéf harvardských fondů Viktor Kožený od své spojky v tajné službě. Obě kauzy spadají do ranných devadesátých let. Od té doby se tu nic podobného a v takovém rozsahu nestalo.

Až teď. V případě Dozimetru je to poprvé, kdy zemřeli hned čtyři jeho aktéři. Všichni měli široký záběr svých aktivit, kromě účasti v Dozimetru je spojuje ještě jedna věc: nebyly to řídící články, ale spíše bílí koně. I proto vypukla mezi dalšími hráči příběhu panika.

Detektivům smrt v Dozimetru neunikla. Jestli vědí o všech případech a nakolik si je spojují, to není jasné. Jisté je jen to, že pouze policie může strach nad případem rozptýlit, pokud dokáže úmrtí osvětlit.

Jenže příběhy minulosti ukazují, že právě v takových kauzách se policii moc nedaří. Ostatně bude to sedmnáct let, co vrah zastřelil bosse podsvětí Mrázka. A jak to dopadlo? Střelec dodnes běhá na svobodě.

Třeba to tentokrát bude jiné, jak popisuji v aktuálním časopise Neovlivní.cz.

Kromě této investigace v tištěném magazínu najdete novou mapu vlivu v Brně, popis nejistého osudu ministra Síkely, který přeneseně ohrožuje existenci samotné vlády a také sondu do fungování životně důležitého souseda České republiky. Protože jak píše Patrick Zandl: “Zkušení matadoři české politiky dlouho připouštějí, že pro českou situaci není až tak důležité, kdo vládne v Česku, jako kdo vládne v Německu.”

Časopis objednávejte ZDE

Hezký podzim

Vaše Sabina Slonková        

Zdroj náhledové foto: Neovlivni.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email