Nové číslo magazínu Neovlivní.cz: Jak lidé z ANO napříč zemí ovládli miliardy

Máme pro vás sedmé číslo tištěného magazínu Neovlivní.cz, předposlední v letošním roce. Šedesátistránkový časopis už jsme rozeslali předplatitelům, během týdne bude rovněž k mání na několika pobočkách českého řetězce rychlého občerstvení Bageterie Boulevard.

Milí čtenáři,

IT zakázky se díky vynalézavosti mnoha firem a státních úředníků staly skoro synonymem pro cinklé státní tendry. Nyní finišují přípravy na spuštění obřího projektu stovek, možná tisíců IT zakázek pod názvem Smart Cities, tedy Chytrá města. Mají nám zjednodušit život, bude to ale skutečně tak? Zjistili jsme, že miliardový byznys se rozjíždí především ve městech, kde vládnou politici z hnutí ANO. V některých městech už v tichosti opanovali tok veřejných peněz. V sedmém čísle tištěného magazínu Neovlivní.cz vám předkládáme podrobnosti.

magazin_mesicnik_smart_city_sedme_vydani_neovlivni

Magazín si můžete jednoduše objednat a nechat poslat přímo domů.

Jak postupovat, zjistíte na tomto odkaze ».

Díky partnerství se společností Crocodille » pak časopis bude i tentokrát k vyzvednutí na některých pobočkách rychlého občerstvení Bageterie Boulevard (jejich seznam např. v tomto »blogu).

Co dalšího v aktuálním čísle najdete?

Daniel Herman by podle všech vzorců a průzkumů o tom, co si Češi myslí a jak přemýšlejí, měl patřit mezi nejméně oblíbené ministry. Jeho hvězda ale díky jeho strýci a trapným manévrům Hradu ohledně státních vyznamenání před pár dny zazářila. Je ale Herman supernovou, která brzy pohasne, nebo s ním máme i do budoucna počítat? Napoví jeho detailní profil.

S bývalým ministrem obrany Jaroslavem Tvrdíkem to v politice nebylo úplně jednoduché. O jeho emotivních projevech kolovaly legendy. Jenže teď se objevily zprávy, že Tvrdík nedává emoce stranou ani v byznyse. Jak to může ovlivnit česko-čínské obchody? A může rekordní chystanou bankovní transakci překazit právě Tvrdíkova povaha? Odpověď najdete v tomto vydání magazínu.

Panama Papers půl roku poté. Udělali jsme inventuru kauzy, která za hranicemi stála několik politiků kariéru, další čelí vyšetřování. Ne tak v Česku. Znamená to, že čeští miliardáři neulívají peníze do daňových rájů? A žádný z politiků neskrývá v zahraničí svůj majetek? Po přečtení našeho rozboru budete znát pravdu i vy.

Velký prostor jsme věnovali tématu, které momentálně zdánlivě nikoho nepálí. Důchodové reformě, na jejímž půdorysu by měli nynější aktivní lidé získat představu, jak to s nimi bude vypadat, až zestárnou a odejdou do penze. Nezískají, Sobotkův kabinet jen demontoval to, co přijaly předchozí vlády, a s blížícími se „velkými“ volbami se soustředí už jen na to, jak vylepšit situaci současných důchodců. Co to pro nás znamená?

Listopad je měsícem, kdy naše myšlenky patřily Národní třídě a studenému večeru sedmnáctého, kdy pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí. Pokud si myslíte, že o Václavu Havlovi už víte všechno, nalistujte si rozhovor s novinářem Janem Dražanem, spoluautorem nové knihy o prvním českém prezidentovi. Dozvíte se třeba to, proč Havlovi někdejší spolupracovníci zmlknou, dostanou-li otázky, které se týkají jeho druhé ženy Dagmar. Co všechno jí vyčítají?

Přeji inspirativní počtení. A poklidný vstup do adventního období.

Sabina Slonková

magaziny_neovlivni_predplatne_reklama_cislo_sest