Nový magazín Neovlivní.cz k situaci v Praze: Účet za nemehla.

Konec trafik. Prahu řídí nemehla. Zbavíme se kmotrů. Funkční tým na magistrátu, prostě ho postavíme! Pamatujete? Jsou to jen čtyři roky, ale tahle hesla už by marketéři ANO asi na billboardy nepoužili. Od siláckých gest se pražská politika v podání ANO dostala do roviny povzdechnutí primátorky Adriany Krnáčové: „Praha je v poslední době snad prokletá,“ nebo “Pražané jsou zpovykaní”. Hlavní město přitom mělo být vlajkovou lodí změny, kterou do české politiky přináší hnutí Andreje Babiše. Jak to ve skutečnosti dopadlo?

Ten e-mail vystihuje podstatu vládnutí v hlavním městě úplně dokonale. Napsala ho primátorka Adriana Krnáčová a rozeslala svým kolegům, s nimiž Prahu čtyři roky řídí.

Píše v něm: „O profesionalitě kolegů v slovutném sboru jménem Rada hlavního města si nemyslím nic dobrého, ale když dámy a pánové připravujete ‚nařízení‘, tj. kus legislativní regulace, tak bych prosila, abyste si někteří z Vás vzpomněli nějakou školu, kterou jste absolvovali… Pozdravuji všechny a snad návštěva kursu (jak se dělá strategie, jak se řídí projekt, jak se stanovují dosažitelné cíle, jak pracovat efektivně, apod.) by byla vhodná, minimálně pro některé z vás!“

Mailový vzkaz primátorky nezveřejňujeme jako pěknou pikanterii. Ale proto, že právě vztahy ve vládní koalici jsou základem stavu, do kterého se Praha po čtyřleté vládě hnutí ANO, ČSSD a Trojkoalice dostala: město stagnuje, městská doprava kolabuje, mosty se rozpadají, chybí tisícovky bytů, Praha neinvestuje do velkých a klíčových projektů a politické trafiky jedou vesele dál.

Kdo přesně za co může? A proč ANO nechce, aby se jejich lídrem v Praze znovu stala Adriana Krnáčová? Odpovědi a detailní inventuru vládnutí v Praze přináší březnový tištěný magazín Neovlivní.cz, který právě rozesíláme předplatitelům.