© Dead Line Media s.r.o. 2016 – všechna práva vyhrazena | buďte s námi v kontaktu: facebook – twitter – napište nám
© Design: Prokoho.cz | Souhlas se zpracováním osobních údajů (nastavení, odvolání)
To, co se politikům nepovedlo za dlouhé roky, zařídili zaměstnanci veřejnoprávní televize během jednoho měsíce. Pořady 168 hodin i Reportéři – v podobě, v jaké je známe – se vedení ČT chystá změnit.
Ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák potvrdil, že výkladní skříň ČT – pořady 168 hodin i Reportéři – čekají změny. Původně tyto informace zveřejnil časopis Neovlivní.cz ve svém únorovém vydání.
“Ano, pořad 168 hodin by se prioritně měl vztahovat k tomu, co se dělo za minulý týden, a od tohoto zadání se odchýlil. Vytvořit každý týden čtyři aktuální reportáže ale není triviální. Myslím si, že by tomu pořadu pomohlo mít nějakou dramaturgickou posilu. Pro další sezonu si pak řekneme, jestli je cílem pořad změnit, anebo ho vrátit k základu,“ uvedl ředitel televize v rozhovoru pro deník Blesk.
Na adresu Reportérů, odkud po obvinění z nevhodného chování odešel Marek Wollner, pak dodal: “Zároveň jsme zjistili, že tam úplně nefungoval manažerský a zároveň dramaturgický vztah.”
Česká televize ve svém zpravodajství opakovaně čelila kritice, že nadbíhá vládním politikům. Zejména v éře Andreje Babiše nechávala provládní tváře promlouvat do éteru bez korekcí, jak pro časopis Neovlivní.cz před časem analyzoval expert na politický marketing Petros Michopulos.
Veřejnoprávní televize to ovšem roky „vyvažovala“ dvěma svými pořady. 168 hodinami a Reportéry ČT. V neděli a v pondělí v nich novináři soustavně vysílali reportáže o poklescích mocných. A proto také oba pořady byly pod dlouholetým tlakem politiků typu Babiš, Okamura, Zeman či Klaus.
“Zkraje roku 2023 je ale jasné, že se „stošedesátosmičkou“ i Reportéry v podobě, v jaké je známe, je prakticky konec,” uvedli jsme v únorovém časopise.
Televize kvůli podezření z nevhodného chování k podřízeným odstavila šéfa Reportérů Marka Wollnera a ten následně z televize úplně odešel. Kvůli stejnému podezření interní komise vyšetřovala i Noru Fridrichovou ze 168 hodin. I proti ní promluvili podle zjištění Neovlivní.cz zaměstnanci z televize, kteří se cítí být obětí bossingu. Komise ale její chování jako bossing neohodnotila.
Podněty na sebe podaly obě televizní hvězdy navzájem.
“Kromě personálních změn podle informací z časopisu Neovlivní.cz manažeři televize řeší i dramaturgii obou pořadů, tedy jejich další osud. To, co se politikům nepovedlo za dlouhé roky, zařídili zaměstnanci veřejnoprávní televize během jednoho měsíce,” napsali jsme letos v únoru.
Co přesně řekli podřízení Fridrichové i Wollnera? Proč lidé z Reportérů za svým šéfem striktně stáli a mluvili o odvetě méně schopných? A proč se vedení ČT chystá změnit podobu obou pořadů? Podrobnosti jsme přinesli v únorovém časopise Neovlivní.cz. Pořiďte si PŘEDPLATNÉ a už vám žádný článek neuteče.
Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com