Pražské bydlení Mračkové opět se stopou z Dozimetru

Stínová ministryně vnitra Babišova hnutí měla k dispozici bydlení ve vile rodiny životní partnerky aktéra Dozimetru Zakaríi Nemraha.

Jana Mračková Vildumetzová má sice bydliště v Karlových Varech, roky ale využívala i bydlení v Praze. Řadovou vilku v pražských Stodůlkách měla podle zjištění Neovlivní.cz k dispozici od rodiny životní partnerky aktéra Dozimetru Zakaríi Nemraha. Z domu se odstěhovala až poté, co policie Nemraha a další obviněné z příběhu loni v létě zatkla.


Jana Mračková Vildumetzová je ministryní vnitra ve stínové “Lepší vládě” Andreje Babiše Foto: Hnutí ANO

Vilový komplex ve Stodůlkách patří rodině Eduarda Víta, “skorotchána” Zakaríi Nemraha. Vítova dcera Edita je jeho partnerkou, společně byli i na svatbě Mračkové Vildumetzové. Nemrah je navíc kmotrem jejího syna a půjčoval jí do předvolební kampaně auto.

Pražský podnikatel Eduard Vít je v současné době ve vězení. V roce 2019 byl pravomocně odsouzený za krácení daně při dovozu pohonných hmot. Dostal deset let.

Vítův majetek po jeho uvěznění spravuje jeho rodina, zejména dcery. Na jednu z nich Zuzanu Vítovou-Michalovou je psaný právě soubor tří vilek, z nichž jednu využívala Mračková Vildumetzová. Zuzana je pak sestrou Nemrahovy partnerky Edity.

Mračková začala v nemovitosti rodiny Vítových ve Stodůlkách bydlet po narození syna, byla v něm podle informací Neovlivní.cz necelé tři roky. “Museli jsme se rozhodnout, kde teď bude naše působení. Bydlení je v Karlových Varech i v Praze. Kvůli koronaviru i z důvodů péče lékařů o malého Honzíka jsme ale teď víc v Praze,” svěřila se deníku Blesk v roce 2020.


ČTĚTE TAKÉ: Temná hra o Krejčíře


Když ji redakce Neovlivní.cz ohledně bydlení spojeném s aktérem Dozimetru konfrontovala poprvé loni na podzim, Mračková jej nepopřela. Stejně jako v případě svatby, křtu syna či zápůjčky auta od Nemraha ale odkázala na svého manžela.

“Bydlení také řešil manžel,” uvedla.

Jan Mraček pak tehdy redakci napsal, že využívání nemovitosti v Praze nemá s Nemrahem vůbec nic společného. “Bydlení v Praze mi nezařizoval. Majitelku domu – je právnička jako já – znám déle než jeho,” napsal v sms korespondenci. Osobní rozhovor odmítl, stejně jako jeho žena.

O rodinných vazbách mezi rodinou Vítových a Nemraha prý manžel političky neví. “Jeho rodinné zázemí takto neznám,” tvrdí Mraček o muži, kterého si vybral jako svědka na svatbu a svěřil mu i kmotrovství svého syna. Na svatbě byl navíc Nemrah i se svou partnerkou Editou Vítovou, jak je výše uvedeno.


“Jeho rodinné zázemí takto neznám,” říká Jan Mraček o Zakaríovi Nemrahovi a jeho partnerce Editě, kteří mu byli na svatbě, jak dokládá snímek Foto: archiv redakce

Bydlení Jana Mračka s političkou navíc leží přímo proti dvojvile, kde roky žije právě Nemrah s Editou.

Jak to bylo s placením vilového apartmínu pro členku vedení ANO zatím není jasné. Podle informací Neovlivní.cz nájem platili. Kolik a zda na to politička využívala i příspěvek ze sněmovny, taková informace zatím k dispozici není.

Mračková Vildumetzová ani její muž na opakované dotazy redakce nyní nereagovali, Neovlivní.cz má tedy k dispozici jen konverzaci z loňského podzimu.

A stejně tak mlčí i druhá strana. Zakaría Nemrah na jakékoli otázky odmítá odpovídat. “Nezlobte se, ale nebudu se vůbec k ničemu vyjadřovat,” reagoval.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email