Propaganda maskovaná bojem za svobodu a demokracii. Skrytápravda.cz

Deník Neovlivní.cz vytváří aktualizovanou databázi kremelských ozvěn » v Česku. Jde v ní nejen o čistou a neskrývanou propagandu, ale i o média, která nekomentované Putinovské vidění světa nabízejí mezi standardními zpravodajskými texty.

Skrytápravda.cz

Motto serveru: “Z původního námětu hledání lží novinářů se (web) trochu změnil, svůj ustálený postoj našel v obhajobě svobody, demokracie a hledání současných cest ve směru světoznámé knihy Bohatství národů od Adama Smitha,” píše na svých stránkách.

O čem píše: Většina textů se věnuje politice, domácí i zahraniční. Autoři často používají expresivní jazyk, web přetiskuje články z Parlamentních listů a od několika blogerů. Čeští politici jsou zpravidla označováni za hlupáky, lháře či zloděje.

“A co zmatená Marksová: vážně za předvolební úplatky a zlodějny (nedej Bože, aby toto dělala z přesvědčení) nepředloží občané ČSSD účet? Že zadarmo dávat byty těm, co nikdy nepracují a mají to platit ti, co se v práci nezastaví či okradení důchodci je správná cesta ke spravedlnosti?,” píše autor jednoho z textů.

skrytapravda

“ČSSD lže z devadesáti procent, ToP 09 z devadesáti procent, ODS z 85% a vítězí ti, co lžou kolem 50% a méně! Babiš vystoupí z auta a oznámí, že život cikánů je otřesný a proč mají takové sociální dávky, když nechtějí pracovat. Hned nastoupí Dienstbier, Marksová a či Šabatová a Babiše by za očividně pravdivé vyjádření chtěli potrestat,” dodává.

Zahraniční politice na Skrytápravda.cz dominují texty o Spojených státech a Putinovu Rusku, přičemž sympatie autorů jsou zjevně na straně Kremlu.

“Do očí nám tvrdí, že Rusko stále více zabírá Evropu a přitom lidé vidí, že je to sprostá lež na objednávku židovského velvyslance USA  Schapira, židovské loby a vlády USA!  Korunu všemu nasazuje tahle sprostá svoloč, když nás, co protestujeme proti vraždícímu monstru z Pentagonu a Bílého domu, nazývá pohrobky komunistů, STBáků!  A navíc přátelství SSSR, stálá to mantra o komunistech, už na nikoho mimo několika promile zamrzlých antikomunistů nezabírá,” stojí v dalším z textů.

Kdo web vydává: Doména je registrovaná na jméno Petr Pokorný. Stejný člověk vystupuje jako hlavní autor webu i jako jeho provozovatel. Pokorný stál i za webem Pařát dnes, který první texty publikoval před více než 10 lety. Skrytá pravda je jeho pokračovatelem.

Kdo jej platí: Z podoby webu je zřejmé, že za ním nestojí žádné velké peníze. Pokorný, který vystupuje jako provozovatel webu, na stránkách opakovaně uvádí, že jde o nevýdělečný projekt.