Renáta Kellnerová vstoupila do byznysu, z PPF odchází Mlynář

Manželka zesnulého miliardáře nemá ve skupině jen formální roli. Podle časopisu Neovlivní.cz se aktivně vložila například do jedné velké transakce spojené s Andrejem Babišem.

Bývalý ministr a později manažer ve službách Petra Kellnera odchází ze skupiny PPF. Stalo se tak poté, co se Renáta Kellnerová po smrti svého muže reálně vložila do byznysu, jak píše aktuální vydání časopisu Neovlivní.cz.


Nadace The Kellner Family Foundation daruje půl miliardy na vybudování výzkumného onkologického centra v Motole, 5. dubna 2023. Renáta Kellnerová mezi ministrem zdravotnictví a premiérem. Foto: Úřad vlády

Odchod oznámil sám Mlynář na sociálních sítích. “Na konci roku opustím PPF, společenství skvělých lidí, s nímž jsem pracoval víc jak třináct let. Když jsem k Petru Kellnerovi v roce 2010 nastupoval, měl jsem strach, jestli přechod z politiky do byznysu zvládnu. Ale našli jsme k sobě cestu velmi rychle a práce s ním byla tím nejzajímavějším a nejinspirativnějším, co jsem v pracovním životě zažil,” prohlásil Mlynář.

Odchod označil za dobrovolný. “Můj pocit, že můžu (a měl bych) zkusit něco nového, v posledních letech stále sílil. A protože mě život naučil, že mám svůj vnitřní hlas poslouchat, rozhodl jsem otevřít dveře ještě jedné životní výzvě,” dodal, aniž upřesnil, co má v plánu.

Jeho odchod přichází v době, kdy se ukazuje, že Renáta Kellnerová nebude jen symbolickou hlavou skupiny, ale osobně vstoupila do byznysu. “Stala se tak jedním z klíčových tuzemských hráčů,” píše časopis Neovlivní.cz.

Nejprve překopala strukturu řízení skupiny PPF, do jejíhož čela jmenovala coby generálního ředitele Jiřího Šmejce. Jak podotkly v září Hospodářské noviny, po roce přestal fungovat také poradní výbor rodiny, který měl po smrti Kellnera dědicům pomoci se v nejvyšších patrech byznysu zorientovat. Ve výboru byl mimo jiné Daniel Křetínský, ale také Ladislav Bartoníček.

Právě dlouholetý CEO skupiny Bartoníček byli spolu s J.-P. Duviesaurtem minoritními akcionáři PPF. Renáta Kellnerová nicméně letos oznámila, že jejich podíly odkoupila a rodina je tak jediným vlastníkem skupiny.

Místo poradního výboru tak podle zdrojů přímo z PPF Renáta Kellnerová nyní dopřává v byznyse sluchu zejména dvěma lidem. Komu?

V čem se drží strategie svého muže, který zahynul na Aljašce? A v čem naopak udělala úkrok stranou? Jak se na fungování skupiny projevil rozhochod Kellnerovy dcery s Danielem Křetínským. A v čem přesně se angažovala? Vstup Renáty Kellnerové do byznysu popisuje časopis Neovlivní.cz, který je k mání v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Úřad vlády

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email