Rozprodej Agrofertu. Po rozchodu s Monikou Babiš řeší, co s holdingem

Andrej Babiš rok před svojí poslední velkou politickou bitvou prochází velkou životní změnou. Jak moc dramatická bude?

Když Monika a Andrej Babišovi v dubnu oznámili rozchod, jejich prohlášení odstartovalo mohutné spekulace, jak dalekosáhlé dopady to bude mít. Na jeho politickou kariéru. Na byznys Agrofertu. A také na jeho majetek.

Monika Babišová totiž hraje ve všech třech vyjmenovaných kategoriích důležité role. Kvůli politikově střetu zájmů se stala takzvanou protektorkou v holdingových firmách a také příjemcem konečných výhod, tedy beneficientem. „Neoškube teď miliardáře?“ zněly časté reakce na společné oznámení o rozluce.


Foto: Hnutí ANO

Babišova žena také sehrála pozitivní roli v předvolebních kampaních, ač to jeho odpůrci odmítali přiznat a vysmívali se jí, že často vypadá jak od kolotoče. Ve skutečnosti ale byla Monika v kontaktu s lidmi milá a působila na ty, na něž Babiš cílil, autenticky. Stejně jako on.

Na první pohled tedy rozchod vypadá jako politikova prohra a možná budoucí katastrofa.

A do toho se miliardář v rozhovorech hned s několika lidmi podle zjištění Neovlivní.cz zmínil o tom, že je na prodej i jeho Agrofert. Sice nikoli holding jako takový, ale jednotlivé firmy, i tak je to ale překvapivé.

“Ještě před minulými sněmovními volbami byl Agrofert, který vybudoval po nepřátelském převzetí slovenského Petrimexu, na prvním místě jeho žebříčku hodnot. Opakovaně dával v rozhovorech najevo, že by se jej nikdy nevzdal. Všechno, co v politice dělal, dělal v zájmu holdingu. Ostatně – vstoupil do ní proto, aby svůj byznys ochránil, jak jsme v posledních letech mnohokrát popsali. To se ale změnilo,” píše aktuální vydání časopisu Neovlivní.cz.

Agrofert se poslední rok ocitl až jako druhý v řadě. „Přece jen mu na podzim bude sedmdesát. Chce si to ještě užít. Věří, že uspěje a bude znovu premiérem. A tomu úspěchu je ochoten obětovat všechno,“ říká Babišův dlouholetý známý, který s ním budoucnost řešil.

Nebyl jediný. Babiš o plánech s Agrofertem mluvil i s dalšími lidmi. Proto je možné historku zveřejnit, aniž by prasklo, kdo o ní s novináři hovořil.

Jak moc dramatický rozchod se v Průhonicích odehrál? A co přesně zamýšlí Babiš s Agrofertem? Téma Všechny Babišovy ženy přináší květnový časopis Neovlivní.cz. Objednávejte v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Hnutí ANO

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email