Skončí Ťok jako Kocourek, který odkláněl majetek před manželkou?

Je to pět let, co musel v Nečasově vládě skončit ministr průmyslu za ODS Martin Kocourek. A to proto, že “odkláněl” svůj majetek před úřady, aby se k němu nedostala manželka, s níž se rozváděl. Ve stejném podezření se nyní ocitl i ministr dopravy Dan Ťok. Jeho bývalá žena u soudu tvrdí, že “odkláněl” i Ťok. A chce po soudu, aby prozkoumal ministrovy transakce.

Ministr dopravy se rozvedl v naprosté tichosti, dokonce to je od rozvodu už šest let let. Jenže se s exmanželkou nedohodl na rozdělení majetku a věc skončila u soudu. Anna Ťoková po něm podle televize Nova vymáhá patnáct milionů korun. A hlavně tvrdí, že stejně jako Kocourek podezřelými transakcemi skrýval svůj majetek, aby se s ní nemusel dělit.

“Ťoková žádá soud, aby prozkoumal účty jejího exmanžela,” uvedla TV Nova. Ministrova exmanželka podle svého vyjádření pro soud objevila ve výpisech Ťoka podezřelé transakce ve výši skoro deseti milionů korun.

Ministr Ťok rozhovor na téma rozvodu odmítl a telefony nezvedal. Z informací, které zazněly u soudu, je ale zřejmé, že s interpretací své bývalé ženy nesouhlasí. Jako kompenzaci jí totiž místo požadovaných patnácti milionů nabízí dva a půl milionu.

Když stejnému podezření před lety čelil ministr Nečasovy vlády Kocourek, stálo ho to křeslo. Navíc byl později obviněný z poškozování věřitele.

Případ přitom začal úplně stejně jako ten Ťokův: politik nejdřív nechtěl kývnout na požadavky své exmanželky. A majetek schoval na účty své matky. Když se na to přišlo a čelil podezření, že bere úplatky, v médiích se podřekl, že jde o “odkloněné” peníze z vleklého rozvodu.

Následně přišla žaloba od exmanželky a také policejní obvinění. Kocourek nakonec pod tlakem okolností rezignoval na ministerský post. Narozdíl od Ťoka totiž nemlčel a svým vysvětlováním se do případu tak zamotal, že jeho setrvání ve vládě se stalo neudržitelným.

Po jeho odchodu z politiky nakonec byla celá trestní kauza zastavena. Pro nedostatek důkazů.