Smrt Horáka: Druhé úmrtí spojené s Dozimetrem

Nejprve zemřel svědek Petr Adam, nyní Martin Horák. Oba muži byli aktéry případů, které policie vyšetřuje v rámci operace Dozimetr.

Během jednoho roku zemřeli hned dva aktéři policejní akce Dozimetr. Loni v červnu rodina našla mrtvého podnikatele Petra Adama, podle policejní verze spáchal sebevraždu.


Ilustrace: Shutterstock.com

Nyní byl nalezen v Dubaji mrtvý podnikatel Martin Horák, muž známý díky letitému obchodnímu partnerství s bývalým hradním kancléřem Vratislavem Mynářem. Okolnosti Horákovy smrti zatím zveřejněny nebyly, podle informací Neovlivní.cz jeho přátelé obdrželi zprávy, že oficiálním důvodem smrti byla plicní embolie.

Adam i Horák hráli role v kauzách, které policie už přes rok vyšetřuje v souhrnné operaci s názvem Dozimetr. Oba muži se pohybovali kolem dopravního podniku, Petr Adam byl dokonce před smrtí obviněn z korupce na dopravním podniku. Policie tvrdí, že uplatil člena dozorčí rady dopravního podniku Michala Zděnka částkou 100 tisíc korun. Zděnek si ale peníze nevzal a vše oznámil policii.

Martin Horák zatím obviněný nebyl. Doposud vypovídal na policii jako svědek. Kriminalisté nicméně mimo záznam tvrdí, že sehrál roli v armádních zakázkách, kvůli kterým rozdávali obvinění před pár dny. Šlo o další větev Dozimetru, v níž podle policie několik firem manipulovalo se zakázkami na ministerstvu obrany.

Oba mrtvé spojuje ještě jedno jméno. Tím je podnikatel v IT a bezpečnostním byznysu Jindřich Špringl. Sám také obviněný v Dozimetru. Horák s Adamem a Špringlem se znali, podle policie vyvíjeli podnikatelské aktivity v některých případech společně.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email