Smrt v hotelu Atlantis. Policie už ví, jak zemřel aktér Dozimetru

Podnikatel Martin Horák byl loni nalezený po pádu z balkonu hotelového pokoje v Dubaji.

Bude to už půl roku, co podnikatelský polosvět a prostředí bezpečnostních složek znejistila zpráva o smrti Martina Horáka. Pražského podnikatele s kontakty na Zemanův Hrad, policii i na dvě tuzemské tajné služby našli mrtvého na konci září poté, co se zřítil z balkonu svého hotelového pokoje v Dubaji.


Luxusní hotel Atlantis na dubajském umělém ostrově Palm Jumeirah. Foto: Shutterstock

Dubajská policie následně dospěla k závěru, že to byla sebevražda. Pražští kriminalisté měli pochyby a rozjeli své vyšetřování. Po několika měsících už mají jasno, píše aktuální vydání časopisu Neovlivní.cz.

Posun ve vyšetřování na přímý dotaz redakce potvrdil Aleš Strach, šéf pražské mordparty, která případ od kolegů z Dubaje převzala. „Definitivní závěr ale učiníme poté, co dorazí právní pomoc ze zahraničí,“ uvedl Strach, který pro časopis uvedl i to, nakolik se čeští policisté ztotožnili s verzí sebevraždy.

Verze sebevraždy se přitom na první pohled zdála krajně nepravděpodobná; možnost, že by si sáhl na život, zpochybňovali lidé, kteří se s podnikatelem dobře znali. Horák byl totiž v emirátech na dovolené s šestnáctiletou dcerou a v rozpoložení, které sebevražedným sklonům nijak nenasvědčovalo. Manželka s ním na poslední chvíli neodletěla, protože zjistila, že nemá platné cestovní dokumenty. Do Dubaje tak podnikatel odletěl jen s mladší dcerou.

Právě její svědectví se pak ukázalo pro vyšetřování klíčové, cituje časopis zdroj obeznámený s vyšetřováním a dodává i to, co dcera při výslechu uvedla. PŘEDPLATNÉ ČASOPISU ZDE.


ČTĚTE TAKÉ: Čtyři mrtví z Dozimetru. Záhadná úmrtí děsí byznys i politiku


Jak už jsme popsali loni, Horák poslední týdny před smrtí působil, jako by byl pod enormním tlakem, sháněl si ochranku. Policie u něj v rámci armádní větve známé kauzy Dozimetr udělala domovní prohlídku, obstavila mu účty a obvinila dva jeho spolupracovníky Jindřicha Špringla a již dříve Petra Adama.

Horák v příběhu možných manipulací se zakázkami na ministerstvu obrany do své smrti obviněn nebyl. Kriminalisté v rozhovorech pro Neovlivní.cz mimo záznam potvrdili, že na policii vypovídal jako svědek. To se ale mohlo kdykoli změnit.

„Byl fakt vyklepanej. Vypadal, že se něčeho bojí. Hrálo se o to, jak a nakolik bude na policii vypovídat. Z jedné strany cítil tlak, aby řekl, co ví, jinak skončí ve vězení. Z druhé, aby mlčel,“ citovali jsme Horákova známého, který se s ním před smrtí sešel.

Ochranku pak sháněl proto, že se bál o život a chtěl ochránit i rodinu. „Byl na tom skutečně tak, že poptával tělesné strážce,“ potvrdil další z Horákových známých.

Do budoucna navíc podle svého okolí plánoval vystěhování celé rodiny do Spojených států amerických.

Jak zemřel Martin Horák? A co jeho smrt odhalila? A kdo další z aktérů Dozimetru zemřel podezřelou smrtí? Detaily přináší březnové vydání časopisu Neovlivní.cz PŘEDPLATNÉ.

Foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email