SMS pro Langera: Pojďme to ukončit soubojem

Byznysové partnerství bývalého ministra skončilo na stole policie.

Není to ještě ani rok, co jsme v časopise popsali totální rozkol mezi bývalými blízkými spojenci Ivanem Langerem a Ivanem Kyselým. Nyní se ukazuje, že bývalý ministr vnitra a někdejší korunní princ ODS má problém s dalším podnikatelem.


Ivan Langer ze hry nevypadl ani poté, co jej voliči vykroužkovali. Na nedávném snímku s ministrem Kupkou, Mohammede Al-Madadi a Peterem Závodským na katarském večeru. Foto: The Business Soirée (se souhlasem)

A jde o zcela jiný kalibr, než je navenek uhlazený a na veřejnosti zdrženlivý Kyselý. Richard Hejda je podnikatel s obřími dluhy a exekucemi, který pro ostré slovo nejde daleko.

„Nemám už co ztratit. Ivan Langer mě připravil o všechno. Podal jsem na něj trestní oznámení a uvidím, jak se to vyvine,“ říká zadlužený podnikatel, který svůj byznys založil na vývoji technologií pro výrobu biopaliv.

Potkali se před lety, kdy se Richard Hejda se svým projektem dostal do finančních potíží. Ivan Langer podnikateli podle jeho slov nabídl pomoc, finanční i právní.

„Poslední tři roky mně to pomáhal dotahovat Ivan Langer, který za slib sehnání financí na mou osobní finanční stabilitu a dokončení vývoje technologie do fáze komerčního využití v objemu 100 milionů korun dostal 50 % hodnoty celého projektu. A také mně hned na začátku slíbil právní ochranu a pomoc. Já mu uvěřil. A pak jsem zjistil, že je to celé jeden podvod a Ivan nic jiného než podvodník, který celou dobu zneužíval informace, které jsem mu poskytoval, v můj neprospěch,“ tvrdí.

Ivan Langer vidí příběh zcela opačně. Byl to podle něj Hejda, kdo neplnil to, k čemu se zavázal.

„Jeho jednání v minulosti by bylo možné označit za podvod, porušování povinností při správě cizího majetku, pomluvu, vyhrožování a je předmětem několika exekucí v důsledku neplnění svých smluvních závazků. To je asi vše, co k tomu lze ve stručnosti říct,“ reagoval bývalý ministr vnitra na informace o trestním oznámení ze strany Hejdy.

Olomoucká policie redakci Neovlivní.cz potvrdila, že případ má na stole. Cokoli bližšího ale prozatím odmítla veřejně komentovat.

Jenže v příběhu nejde jen o trestní oznámení. Podnikatel Hejda poslední týdny přitvrdil.

Má se Ivan Langer začít bát? Co vůbec bývalí obchodní partneři proti politikovi mají? A jaká byla jeho skutečná role v kauze Ševětín? Detaily přináší dubnový časopis Neovlivní.cz.

Zdroj náhledové foto: The Business Soirée (se souhlasem)

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email