Štěnice u pražské radní? V kanceláři řešila miliardové zakázky

Pražská radní Jana Plamínková (STAN) má podezření, že ji kdosi odposlouchával. Zaměstnanci bezpečnostní agentury našli v její kanceláři na magistrátu zbytky lepicí pásky, která podle nich držela za skříní odposlouchávací zařízení. Radní má na starost mimo jiné infrastrukturu a v její kanceláři se řeší detaily miliardových městských zakázek.

Bezpečnostní agenturu podle serveru Aktuálně.cz, který na případ upozornil, přivolala sama radní Plamínková. Všimla si totiž, že kdosi zřejmě hýbal s nábytkem v kanceláři.

Radní Jana Plamínková (STAN)

Radní Jana Plamínková (STAN)

“Dvě skříně stojící vedle sebe byly rozpojené, jakoby vyrvané od sebe. A jedna ze skříní se výrazně odklonila od zdi,” popsala serveru Plamínková.

Přivolaní soukromí detektivové pak našli v kanceláři zbytky lepící pásky, která podle nich držela za skříní odposlouchávací zařízení.

“V místnosti se politička schází u dlouhého jednacího stolu s úředníky a hovoří s nimi o zakázkách za několik desítek miliard korun. Jen letošní tendr na svoz odpadu měl hodnotu kolem třinácti miliard korun, zhruba deset má město platit za přestavbu a rozšíření čistírny odpadních vod na Císařském ostrově. Nakonec i nově připravovaná soutěž na úklid Prahy počítá s tím, že to město bude stát asi miliardu korun ročně. A to je jen zlomek věcí, které se u stolu řešily,” vypočítává autorka zprávy Kateřina Frouzová.

Čtěte také
» TOP 10 vlivných v Praze – aktuální pořadí

Radní se obrátila také na policii, ta však případ odložila. Zpětně a bez nalezené štěnice se totiž případ vlastně nedá vyšetřit.

Každopádně Jana Plamínková není jediná, kdo měl z pražské radnice obavu, že jej někdo odposlouchává. Stejné podezření měli radní už za primátora Tomáše Hudečka. Důkazy se ale nikdy nepodařilo nashromáždit.