Střelec podle policie zabil nejdřív otce, pak vyrazil na univerzitu

Student filozofické fakulty byl podle neoficiálních informací duševně nevyrovnaný, podle policie střílel dlouhou střelnou zbraní.

Patnáct mrtvých na univerzitě v Praze a další zranění na místě. Střelec, který sám chodil na filozofickou fakultu, je podle policie rovněž mrtvý. Spáchal sebevraždu. Policie jej podezřívá, že ještě před útokem na školu zastřelil doma i svého otce.


Ilustrace: Shutterstock.com

“Dosavadní informace nasvědčují tomu, že šlo o duševně nevyrovnaného jedince. Střílel dlouhou střelnou zbraní,” uvedl zdroj detailně obeznámený s případem.

Souběžně se střelbou na škole tedy policie podle zjištění Neovlivní.cz vyšetřuje i vraždu v Hostouni na Kladensku. Tam byl třemi ranami do hlavy zastřelen muž, pravděpodobně brokovnicí.

“Střelbě na škole předcházela vražda jeho otce. Podle předběžných výsledků vyšetřování ji má rovněž na svědomí tento student,” dodal již citovaný zdroj.

Počet obětí přitom roste. Policie původně informovala o jedenácti mrtvých, později večer počet zvýšila na patnáct. Zraněných jsou přes dvě desítky.

Při domovní prohlídce v souvislosti s tímto případem policie navíc našla funkční nástražný systém. Podle informací Neovlivní.cz šlo o podomácku sestrojené zařízení z plynových lahví, těkavých látek a žehličky. Jeho sestrojení policie připisuje rovněž střelci.

Právě proto prohledává další budovy z obavy, že by tam mohly být umístěna další zařízení.

Jméno mladíka, kterému připisuje jeden z nejhorších masakrů, zveřejnila sama policie, když po něm vyhlásila odpoledne pátrání. A to právě v souvislosti s vraždou na Kladensku. Bylo to ještě před tím, než se ukázalo, že je rovněž mrtev.

Jde o čtyřiadvacetiletého studenta Davida Kozáka, který na filozofické fakultě absolvoval bakalářský obor historie-evropská studia. Nyní pokračoval v magisterském studiu.

Policejní experti nyní prověřují jeho komunikaci na sítích. Mají podezření, že se inspiroval nedávnou střelbou v ruském Brjansku. Tam střílela studentka během vyučování a zabila dva lidi.

Student podle policie k útoku ve škole použil dlouhou střelnou zbraň, kterou koupil letos na jaře. Byl držitelem zbrojního průkazu.

“Chci uklidnit veřejnost, že další nebezpečí teď nehrozí, druhý střelec nebyl potvrzen,” uvedl v podvečer ministr vnitra Vít Rakušan.

Připravujeme podrobnosti

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email