Utopená miliarda VIP: mezi věřiteli je i bývalý šéf ekonomické kontrarozvědky

Nejen Baroš, Berger a další slavní fotbalisti. V jednom z největších krachů poslední doby figurují v roli věřitelů i exšéf ekonomické kontrarozvědky Šula, bývalý ministr financí Kočárník a někdejší poslanec za ODS Ouzký. Oni a desítky dalších VIP postav svěřily své miliony Romanu Petrovi ke zhodnocení. Kde ty peníze jsou?

Zprvu to vypadalo, že jde o další příběh, kdy sportovci, kteří obecně neoplývají právě velkou finanční gramotností, svěřili peníze někam, kam neměli. Jenže během přihlašování pohledávek do insolvenčního řízení s podnikatelem Romanem Petrem se ukázalo, že ani zdaleka nejde jen o fotbalisty a hokejisty.

Mezi věřiteli obřího pádu, jak píše květnový časopis Neovlivní.cz, je i kdysi jeden z nejinformovanějších lidí ve státě. Bývalý šéf ekonomické kontrarozvědky Jan Šula.


Ilustrace: Shutterstock.com

Právník Šula svěřil Petrovi, který stojí za společností RP Invest, dva miliony korun na zhodnocení. Jak říká, neviděl nic.

“Má to všechny znaky letadla a vytunelování. Vše, co už vím, svědčí o tom, že od jara loňského roku věděl, že je v insolvenční situaci, a neřešil to dle zákona,” cituje časopis Šulu.

Do insolvenčního řízení je nakonec přihlášeno 133 pohledávek, termín vypršel na konci dubna. Lidé Petrovi, známému přes firmu RP Invest, půjčovali různé částky, podle své finanční situace. Od pár stovek tisíc přes jednotky milionů až po desítky milionů. Roman Petr jim sliboval, že jejich peníze výhodně zhodnotí. A to také po léta dělal, vložené peníze úročil sedmi procenty ročně.

Loni se ale celý vehikl zbortil. Roman Petr věřitelům sliboval, že všechno vrátí a jen od nich potřebuje čas. Ne všichni tomu uvěřili. Letos v lednu pak sám na sebe podal návrh na insolvenci a požádal o ochranu před věřiteli.

Roman Petr dodnes trvá na tom, že peníze klientům vrátí. Rozhodně odmítá, že by ukradl byť jedinou korunu. To, že nedokázal včas klienty vyplácet, zavinil podle něj covid a následné další překážky, které nemohl ovlivnit.

„Nejsme žádní lumpové. Mám čisté svědomí, nic jsem neukradl,“ důrazně opakoval v rozhovoru s Neovlivní.cz.

Věří Milan Baroš, že své peníze ještě uvidí? Kdo další Petrovi uvěřil? Co dělá policie? A měl někdo na účtu tři miliardy? Příběh miliardového krachu přináší aktuální vydání časopisu Neovlivní.cz, který míří k předplatitelům. PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email