Žádná ideologie. Hnacím motorem Okamury jsou státní miliony

Zákulisí Okamurovy SPD, tajný svazek Francouzů na premiéra Babiše, překvapivé okolnosti darovaných linek z Tchaj-wanu. To je květnový časopis Neovlivní.cz

Milí čtenáři,

poslední týdny se mi zdá, jako by se z našeho života vytratila ostražitost. Konkrétní příklad je epidemie covidu-19. Jako bychom se před prázdninami nechali uchlácholit politiky, že už je všechno za námi. Schválně, kolik lidí potkáte na ulici v roušce?

Ostražitost jsme ztratili i před lidmi, jako je Tomio Okamura. Upozorňovali jsme na to v minulých číslech časopisu opakovaně: nahnědlá partaj si dojde pro hlasy těch, které ostatní strany ignorují. Okamura má našlápnuto na slušný volební výsledek i letos, ostatně je jeden z mála, kdo už dávno rozjel kampaň. Podle jeho výroků, třeba že děti homosexuálních párů by měly raději spáchat sebevraždu, se zdá, že je zase ve formě. Ve skutečnosti jsou to ale jen mimikry. Okamuru nevede žádná ideologie, uprchlíci, homosexuálové, to všechno je mu ve skutečnosti úplně fuk. Hnacím motorem jsou peníze. Důkazy přikládáme v hlavním tématu květnového vydání.


Květnové číslo časopisu Neovlivní.cz objednávejte ZDE

Ostražití bychom měli být i v kauze Vrbětice. Jak dokládáme v investigaci s názvem Co mají Francouzi na Babiše, hraje se o mnohem víc než vyhoštěné špiony a diplomatickou válku s Ruskem. Jde o moc a peníze.

A o ty šlo překvapivě i v případě darovaných linek na výrobu respirátorů z Tchaj-wanu, které – jak jsme zjistili – až takovým darem nebyly. „Jsem z toho celého příběhu nešťastný,“ řekl mi šéf Senátu Miloš Vystrčil. Kdo na tom vydělal? A kdo získal politické body?

Máme za sebou rok, kdy řada z nás skončila bez příjmů. Zjistili jsme, že stát zásadním způsobem nefunguje. Zadlužení stoupá, školy a zdravotnictví jsou podfinancované. „O výzvách budoucnosti jenom plamenně pindáme, ale pak sedm let opravujeme 150 kilometrů dálnice. Dost. Je načase přistoupit k našemu státu a jeho modernizaci jako k projektu,“ píše bankéř a investor Radovan Vávra a rovnou ten projekt připravil. Najdete ho v článku Resuscitace Česka krok za krokem.

Selhání státu se ukázalo mimo jiné i na zoologických zahradách, na které se jaksi zapomnělo. V těžkých dobách je podpořili návštěvníci, kteří na jejich chod vybrali miliony korun. Jako třeba na zlínskou zoo. „Když to shrnu: Pokud nějaká pomoc přišla, tak přišla od lidí,“ říká tamní ředitel Roman Horský. Z rozhovoru se také dozvíte, jestli zvířatům v zavřených zoo lidé skutečně chyběli.

A se zvířaty je spojený i fotočlánek o události v Česku výjimečné. Fotograf Tomáš Vocelka jako vůbec první Čech zvítězil v profesionální části prestižní světové soutěže a získal fotografického „Oscara“. S tématem psí krematorium, které může na první pohled působit lehce bizarně, ale ve skutečnosti skrývá velký příběh.

Tyto a další články najdete v květnovém časopise. Dávejte na sebe pozor a pěkné jaro vám přeji

Vaše Sabina Slonková

Zdroj náhledové foto: Neovlivní.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email