Zemřel Gottvald, účastník Prymulovy party na Vyšehradě

Syn bývalého fotbalového bafuňáře Gottvalda poslední roky spolupracoval hlavně s Jaroslavem Faltýnkem.

Ve své době patřili k nejvlivnějším rodinám v podnikatelském polosvětě. Spojeni byli hlavně s někdejším podnikem Setuza a s kdysi prvoligovými fotbalovými Drnovicemi. Dnes rodinu Gottvaldových stíhají dluhy a teď i smrt.

Ilustrace: Shutterstock

Syn hlavy rodiny Jan Gottvald mladší podle informací Neovlivní.cz nečekaně zemřel ve středu v Praze, kde byl na jednání.

“Měl schůzku na magistrátu, kde něco vyřizoval. Pak šel k autu, u kterého byli policajti, protože asi špatně parkoval. A seklo to s ním. Byl na místě mrtvý,” potvrdil redakci smrt Jana Gottvalda mladšího rodinný známý.

Jan Gottvald mladší žil poslední roky pod tlakem, finanční kondice rodiny nebyla dobrá. Gottvald senior dle svých vlastních slov utopil v prvoligovém fotbalu hodně přes sto milionů vlastních peněz (a ještě dalších, které si napůjčoval).

Jméno Jana Gottvalda mladšího ale bylo v poslední dekádě spojeno i s politikou. Spolupracoval především se zákulisním hráčem Babišova ANO a jeho pravou rukou Jaroslavem Faltýnkem.

Jak jsme vypátrali, byl to právě Jan Gottvald mladší, kdo v říjnu 2020 svolal legendární party do vyšehradské restaurace Rio’s, která stála Romana Prymulu post ministra zdravotnictví v Babišově vládě. Odehrála se totiž v době, kdy měly mít restaurace z vládního nařízení zavřeno kvůli pandemii koronaviru.


ČTĚTE TAKÉ: Kam mizí miliony z účtu Okamurovy SPD


“Gottvald a ta jeho parta seděli už od pozdního odpoledne v restauraci Rio’s, kde jedli a popíjeli. A také obvolávali vlivné známé, aby za nimi dorazili,” popsal tehdy byznysmen, který měl o schůzce detailní informace.

Jednou z těch vlivných postav byl Jaroslav Faltýnek. Šéf poslaneckého klubu ANO byl v podniku častým hostem a přímo s Gottvaldem se tu podle svědků scházel už v minulosti. A protože bydlí za rohem v Podolí a nadto měl na onen středeční večer naplánovanou schůzku s Prymulou, za Gottvaldem do vyšehradského Ria vyrazil.

A také tam pozval ministra zdravotnictví, který končil v úřadu až před půl desátou. Prymula nakonec kvůli tomu podal rezignaci.

Jan Gottvald mladší se vždy držel mimo záběr médií, rozhovory neposkytoval. Když jej redakce Neovlivní.cz tehdy oslovila kvůli vyšehradské party, vyslechl si otázky do telefonu a pak jej položil. Na dotazy následně položené prostřednictvím sms zpráv pak nereagoval.

Rodina Gottvaldových se kromě fotbalu dostala do širšího povědomí veřejnosti díky angažmá hlavy rodiny v Setuze, kterou vlastnil. Výhodně ji pak od něj získal získal později zavražděný kmotr podsvětí František Mrázek spolu s Tomášem Pitrem.

Gottvald starší s Mrázkem dlouhodobě spolupracoval. Do podnikatelského světa pak někdejší fotbalový bafuňář přivedl i své dva syny. Zmiňovaný Jan dokonce jednu dobu spolupracoval s uprchlíkem Radovanem Krejčířem. Narozdíl od otce, který měl s gangsterem vyhrocený vztah.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email