Zemřel Mynářův obchodní partner. V Dubaji

Martin Horák doprovázel bývalého kancléře do Kataru. A také spolupracoval s policií a tajnými službami. Nedávno byl na výslechu.

Martin Horák, dlouholetý obchodní partner bývalého kancléře Vratislava Mynáře zemřel. Devětačtyřicetiletý Horák podle informací Neovlivní.cz zemřel nečekaně v Dubaji, okolnosti jeho smrti zatím nejsou přesně známy.


Martin Horák Foto: Business Soiree

Horákovu smrt potvrdily redakci dva na sobě nezávislé zdroje. Jeho okolí pak říká, že se k nim informace o jeho smrti také dostaly.

“Bohužel jsem dostal potvrzeno, že zemřel,” uvedl na dotaz redakce Neovlivní.cz Vratislav Mynář.

Martin Horák měl společně s Mynářem vymahačský byznys, působil také v pražském dopravním podniku či státní poště. Poslední roky se soustředil na Arábii.

Jeho jméno se ale dostalo do povědomí veřejnosti až s loňskou cestou tehdejšího kancléře Mynáře do Kataru. Podle oficiální verze letěl pouze předat osobní pozvání prezidenta Miloše Zemana katarskému emírovi. Bez vědomí vlády i české diplomacie.

O Mynářově katarské misi by se veřejně nevědělo, kdyby Zemanova spolupracovníka kdosi nevyfotil v letadle katarských státních aerolinek. Snímky pak zveřejnil server iRozhlas a teprve poté přišel Hrad s oficiální verzí, která zněla: kancléř letěl předat osobní pozvání prezidenta Miloše Zemana katarskému emírovi.

„Ve dnech 23.–24. března 2022 vykonal vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář z pověření prezidenta republiky Miloše Zemana služební cestu do Kataru, kde jednal s vedoucím kanceláře emíra Státu Katar (Amiri Diwan), šejchem Saúd bin Abdul Rahmán Al-Tháním,“ uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Martin Horák byl ale podle informací Neovlivní.cz v úzkém kontaktu také s policií a zpravodajskými službami. Nedávno absolvoval výslech na centrále pro boj s organizovaným zločinem. Spolupracoval s některými aktéry kauzy Dozimetr.

Zdroj náhledové foto: Business Soiree (se souhlasem)

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email