Únorový časopis Neovlivní.cz právě v prodeji

Aktuální vydání přináší také informace o největším peronálním třesku v bezpečnostních složkách, situační zprávu o Fialově kabinetu a analýzu o tom, proč už nemáme rádi Ukrajince.

Policie v tichosti chystá obvinění klíčového svědka, bez kterého by nikdy nerozkryla případ pochybné dotace pro pekárny Andreje Babiše.

“Michal Miksche býval roky provozním ředitelem pekáren Penam. A byl to Miksche, kdo nejprve pro Neovlivní.cz a následně i na policii potvrdil, že dotace byla od začátku podvodná. Sto milionů korun získal Penam z veřejných peněz, aby na nové inovativní lince vyráběl chutnější a zdravější chleba. „Inovačního ale na lince není vůbec nic,“ citovali jsme v roce 2020 Mikscheho. A nyní ho čeká obvinění,” píše aktuální vydání časopisu.


Foto: Neo

„V případu se chystá obvinění. A týká se to také bývalého provozního ředitele Mikscheho,“ potvrdil redakci zdroj obeznámený s případem. Jeho slova pak Neovlivní.cz ověřilo u dalšího vysoce důvěryhodného zástupce justice.

A to samé pak policisté řekli Mikschemu při výslechu, jak na přímý dotaz sám potvrdil redakci´, uvádí časopis.

Únorový časopis Neovlivní.cz pak také přináší zákulisní informace o tom, proč se premiérovi Petrovi Fialovi nechce do žádných personálních zněn. Navzdory tomu, že mu ministři připravují perné chvíle. Jako třeba Pavel Blažek, Marian Jurečka nebo Vít Rakušan. Odpovědi na Fialovu zdrženlivost najdete v textu Hlavě nevytáhnout jednu cihlu.

Ćasopis přináší také nové informace o vánoční střelbě na filozofické fakultě, například o telegramovém účtu na střelcovo jméno.

“Vánoční masakr na filozofické fakultě potvrdil to, před čím experti varují už dlouho: na masové útoky, které jsme dosud znali jen ze zahraničí, ať už jsou dílem vyšinutého jedince, nebo náboženského fanatismu, nejsme připraveni. Jak už je ale v Česku pravidlem, dokud se to nestane, nikdo to neřeší. Střelba na univerzitě ukázala slabiny, které je v našem zájmu co nejrychleji opravit,” píše časopis.

Magazín přináší také unikátní rozhovor s diplomatkou Evou Filipi. Po dobu třinácti let byla Eva Filipi „majákem“ západní diplomacie ve válkou zmítané Sýrii. Zatímco evropské mocnosti i USA své zastupitelské úřady zavíraly a stahovaly pracovníky do bezpečí, ona vytrvala. A rok za rokem hájila zájmy těch, kteří diplomatické vazby s Damaškem zpřetrhali. Dostávala lidi z vězení, pomáhala repatriovat těla, díky jejímu úsilí je dnes Česko jedním z mála států, které mají v zemi funkční program pomoci na zmírnění humanitární krize, která Sýrii svírá.

Její kontakty sahají tak daleko, že vám nad kávou může vyprávět o schůzkách se syrským prezidentem Bašárem Asadem stejně jako o jízdách za hlavou Hizballáhu. „Než si vytvoříte kontakty, které budou na takové úrovni, že skutečně můžete hodně dokázat, to trvá. To není měsíc, ani dva, ani rok,“ říká, zatímco se i uvnitř kavárny choulí v teplém kabátě. V prosinci oslavila osmdesáté narozeniny. O měsíc dříve její mise definitivně skončila a ona se z prohřátého Damašku vracela přímo do lezavého chladu začínající české zimy. O její expertizy ze dne na den přestal být zájem. Náraz. Nejen o něm otevřeně promluvila v rozhovoru pro aktuální vydání časopisu Neovlivní.cz.

Časopis můžete objednávat v sekci PŘEDPLATNÉ.

Zdroj náhledové foto: Neovlivni.cz

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email