Agrofert zrušil rodinný den na Čapím hnízdě

Měla to být velká událost pro šest tisíc lidí. Nakonec se holding Agrofert rozhodl, že rodinný den na Čapím hnízdě, který se měl uskutečnit tuto sobotu, kvůli epidemiologické situaci zruší. Rodinný den původně vycházel přesně do volební kampaně lídra hnutí ANO a majitele Agrofertu Andreje Babiše.


Tradiční akce s názvem Agrofert Rodinný den & letecká show měl začít na premiérově víkendovém sídle u Olbramovic v sobotu 5. září v poledne. Pořadatel – holding Agrofert – sliboval celodenní “zábavný program plný aktivit pro malé i velké”. Akce měla končit v šest večer a organizátoři podle původního oznámení počítali s návštěvou až šesti tisíc lidí.

Původní plakát, kterým Agrofert zval na Rodinný den na Čapím hnízdě

Nakonec se ale rodinný den na Čapím hnízdě letos vůbec neuskuteční. Agrofert se jej rozhodl zrušit. A podle mluvčího Karla Hanzelky toto rozhodnutí už padlo dříve a není ovlivněno posledními dny, kdy tempo růstu nákazy covid-19 je v zemi ve srovnání se sousedními státy nejrychlejší.

“Již před prázdninami jsme se rozhodli, že vzhledem k epidemiologické situaci akci raději letos neuspořádáme,” uvedl na dotaz Neovlivní.cz mluvčí Hanzelka.

Kvůli plánované akci původně holding čelil kritice. Ohlásil totiž její konání v době, kdy ministr kultury Lubomír Zaorálek kvůli covid-19 oznámil, že velké akce jako festivaly se tento rok v létě konat nebudou.

Koncert rovnou spustil webové stránky, v nichž zájemce informoval, že brzy začne registrace na akci. Firma proto čelila podezření, že díky svému majiteli-premiérovi má přednostní informace o tom, že by se nakonec koncem léta mohla opatření zmírnit.

Jenže všechno nakonec dopadlo jinak. Situace se totiž během léta začala zhoršovat, aniž by vláda na nový trend reagovala. Nyní čísla nákazy dosahují rekordních výšek a přibývá i nemocných s vážným průběhem. Aktuálně skončili v karanténě hned čtyři ministři vlády a pozitivní testy mají klíčoví lidé z ministerstva zdravotnictví, kteří jsou za boj s nákazou odpovědní.

Zdroj náhledové foto: Agrofert.cz