Babiš si došel pro podporu k Hamplové a Skálovi. Za Pavlem stojí Svěrák, Plekanec či Illnerová

Kdo dává najevo svoji podporu prezidentským kandidátům před páteční volbou.

Oba prezidentští kandidáti mají za sebou skupinu podporovatelů. Naposledy Petra Pavla podpořili jeho příznivci na včerejším shromáždění na Václavském náměstí. Dorazili řada například Jan Svěrák, legendární hokejista Jiří Hrdina či sportovní pár Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec.


Foto: Tým Petra Pavla

¨Mezi dlouhodobé podporovatele Petra Pavla patří také vědkyně Helena Illnerová , spisovatel Jaroslav Rudiš, herec Martin Dejdar či hvězdy Ordinace Zlata Adamovská a Petr Štěpánek nebo také honorární konzul a aktivista za romská práva Petr Torák.

Pavlův soupeř Andrej Babiš o řadu zvučných jmen během své politické kariéry přišel. Naposledy oznámila odchod z jeho tábora herečka Veronika Žilková, která bude podle svých slov volit Petra Pavla.

“Po nedělní televizní debatě jsem se rozhodla jít volit i do druhého kola, i když po prohře Danuše jsem nechtěla. Musíme zvolit toho moudřejšího vrchního velitele vojsk ČR. Budu volit generála PP,” napsala herečka na sociální sítě.

Mezi příznivci lídra ANO tak zůstali podle webu Forum24 holič Laky Royal, hudebník David Pet a operní pěvkyně Gabriela Chocholoušová Petirová. V Babišových společenských časopisech pak byly zveřejněny články, kde jej podporují režisér Zdeněk Troška, herec Ivan Vyskočil, muzikant Karel Wágner či dcera Žilkové Agáta. Dlouhý seznam podporovatelů, který roky visel na stránkách ANO, již zmizel.

Sám Andrej Babiš vyrazil v minulých dnech pro podporu ke komunistům, jednal s Okamurovými lidi a sešel se i se senátorkou Janou Zwyrtek Hamplovou. Ta původně tvrdila, že podporuje Petra Pavla, před druhým kolem a po schůzce s Babišem oznámila, že dá hlas jemu. A zveřejnila i společnou fotografii.


Repro: FB Jana Zwyrtek Hamplová

“V druhém kole dám hlas Andreji Babišovi. Hlas pro generála považuji za riziko velkého neznáma,” uvedla senátorka.

Andrej Babiš se také sešel se stalinistou Josefem Skálou, jak upozornil web Reflexu, jehož fotograf schůzku zaznamenal. Bylo to v rámci Babišova turné po městech na severu Čech, konkrétně v Děčíně.

“Po konci akce zamířil tým Andrej Babiš včetně volební manažerky Tünde Bartha do salonku restaurace v místním hotelu Pošta. Ten patří členům místního ANO, manželům Flachsovým. Do salónku ho doprovodil právě stalinista Josef Skála, zatímco vchod do restaurace hlídalo 18 policistů a městských strážníků spolu se členy Babišovy ochranky. Na jednání proklouzl i fotograf Reflexu Zbyněk Pecák. Babiš si ho ale po pár minutách všiml a nechal ho okamžitě vyhodit. O čem spolu Babiš se Skálou jednali, tak ví jen oni dva,” napsal Reflex..

Komunisté přitom již dříve dali najevo, že s jejich podporou může Andrej Babiš počítat. Minulý týden pak vedení KSČM veřejně vyzvalo své členy, sympatizanty a voliče, aby ve druhém kole volili právě oligarchu.

Naopak námluvy s SPD, s níž se v předchozích volbách ANO přetahovalo o voliče, se Babišovi nevyvedly. Tomio Okamura jej odmítl veřejně podpořit a Babiš následně v jedné z debat uvedl, že SPD v žádném případě nepustí do vlády. Přitom po celou existenci jeho vlády se Babišův kabinet opíral právě o hlasy komunistů a SPD.

Zdroj náhledové foto: Tým Petra Pavla

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email