Bendl vytáhl na piráty přistěhovalce a nepřizpůsobivé

Senátorský kandidát za ODS Petr Bendl v kampani, v níž chce porazit pirátku Adélu Šípovou, přitvrdil. Zaplatil si inzerci, v níž se staví do role toho, kdo na Kladensku bojuje s přistěhovalci a nepřizpůsobivými. Narozdíl od pirátů, jak dodává.

Kandidát do senátu a bývalý ministr za ODS Petr Bendl investoval do předvolební inzerce v regionálních novinách, v níž zaútočil na svou politickou konkurenci. O pirátech, za které proti němu ve druhém kole do Senátu kandiduje Adéla Šípová, napsal, že “chtějí pomáhat přistěhovalcům a integrovat nepřizpůsobivé.”

Text se tímto titulkem vyšel tento týden v Kladenských listech. Bendl v něm na adresu Šípové mimo jiné píše: “Jak je patrné z její komunikace na sociálních sítích, mladá pirátka je pro úplné zahalování muslimů.”

Podobně se Petr Bendl profiloval i na svém facebookovém profilu a reklamách. Na nich stojí například slogan “Jediný kandidát, který je zásadně proti přistěhovalcům a bezhlavé pomoci nezpřizpůsobivým.”


Facebookový profil Petra Bendla

Poté, co se jeho protikandidátka Šípová ohradila, začala inzerce mizet. Před pár hodinami se stránka s Bendlovým textem stala nedostupná i na webu Kladenských listů.

Sám Petr Bendl ale na inzerátech nic špatného nevidí. Tvrdí, že jen reagoval na dotazy voličů, kteří se jej ptali na staré příspěvky Adély Šípové na sociálních sítích. “Je to reakce na to, jakým způsobem se vyjadřovala k této problematice paní Šípová. Vždy jsem říkal pomáhejme, máme slušnou azylovou politiku. Jen říkám jsem proti kvótám. Nebyl jsem v kampani osobní, ani super útočný. To, že se z toho stane něco takového, ovlivnit nemůžu,” sdělil Neovlivní.cz.

Stažení inzerce v Kladenských listech v rozhovoru pro Neovlivní.cz potvrdil jejich majitel Martin Víborčík. Důvodem k tomuto kroku podle něj nebyl obsah Bendlova inzerátu, ale výzva od advokáta Šípové.

“V redakci nemáme čas ani náladu zabývat se podobným dohadováním, snažíme se dělat svoji práci. A ne, když se na nás snese trochu kritiky, hroutit se a žalovat. Nejsme v mateřské školce. I přesto, že nás náš advokát ubezpečil, že jsme v ničem nepochybili, rozhodli jsme se pro klid na duši paní Šípové článek odstranit,” řekl majitel kladenských listů Víborčík.

“S obsahem nic nenadělám. Bylo to komerční sdělení, které jsme řádně označili. Nebylo v něm nic protiprávního nebo sprostého, takže debata o obsahu je v tomto konkrétním případě irelevantní,” prohlásil majitel Kladenských listů na dotaz, zda mu obsah inzerátu nevadil.

Sama Adéla Šípová potvrdila, že její právník zástupce novin vyzval, aby inzerci stáhli. “Je to tak. Pan Víborčík mi nabízel, ať se k tomu vyjádřím, ale protože tam jsou uvedené nepravdivé informace, odmítla jsem to. Vyzval jsme jej ke stažení,” uvedla Šípová.

Petr Bendl kandiduje do Senátu za ODS s podporou TOP 09. Její šéfka Markéta Pekarová Adamová v reakci na Bendlovu inzerci na Twitteru uvedla: “Podpořila jsem kandidáta ODS, protože si vzájemně podporujeme řadu kandidátů po celé republice a je to náš přirozený politický partner. Při pořízení fotky a videa na podporu jsem ale nevěděla, v jakém tónu kampaň povede a tento styl je mi úplně cizí a vadí mi.”

Zdroj náhledové foto: Facebook Petra Bendla

Sdílet článekShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email