Časopis Neovlivní.cz: Pitr žádá po Romanovi stamiliony

V zákulisí byznysu se schyluje k překvapivému soudnímu sporu. Tomáš Pitr, někdejší spolupracovník Františka Mrázka, žádá přes tři čtvrtě miliardy po bývalém šéfovi polostátního gigantu ČEZ Martinu Romanovi. Kauza z březnového časopisu Neovlivní.cz.

Oba dva se stali ve své době pro vládní struktury nepřáteli státu. Tomáš Pitr jím byl v éře vlády sociálnědemokratického premiéra Jiřího Paroubka. Martin Roman je jím od té doby, co vládní kabinet řídí Andrej Babiš (ANO). Jejich zájmy ale rozhodně společné nejsou.

Příběh sporu Pitra s Romanem popisujeme v březnovém časopise Neovlivní.cz https://neovlivni.cz/predplatne/

Tomáš Pitr, někdejší spolupracovník Františka Mrázka, nyní podle zjištění Neovlivní.cz připravil takzvanou předžalobní výzvu jako poslední krok před podáním žaloby. Po Martinu Romanovi, bývalém vlivném hráči tuzemského byznysu a politiky, žádá 800 milionů korun.

Roman ale kategoricky odmítá Pitrovi vyplatit byť jedinou korunu. Je tak vysoce pravděpodobné, že kauza doputuje k soudu.

V případu se ovšem nehraje jen o peníze. Pitr svým požadavkem znovu otevírá starý, policií už jednou zkoumaný, případ prodeje společnosti Škoda Plzeň. Právě její akcie jsou podstatou celého aktuálního sporu mezi ním a Romanem.

Tomáš Pitr nemá v případu co ztratit, bez ohledu na to, jestli jeho stamilionový požadavek má vůbec reálný základ. Naopak Martin Roman hraje kromě jiného o svou společenskou pověst.

To vše ve chvíli, kdy je stále nepřítelem číslo 1 pro současného premiéra Andreje Babiše.

O co Tomáš Pitr opírá svůj požadavek na tři čtvrtě miliardy? Proč mu Martin Roman odmítá zaplatit? Co se odehrává na pozadí celého příběhu? A jak s tím souvisí premiér Andrej Babiš? Kauzu popisujeme v březnovém časopise Neovlivní.cz, který právě rozesíláme předplatitelům. Cesta k předplatnému vede tudy: