Vznikl plán na předčasné volby

Pod rouškou koronaviru vznikly plány, jak mimořádný stav využít ve volbách. Ve svém novém vydání je popisuje červnový časopis Neovlivní.cz.

Řádné parlamentní volby by se měly konat až příští rok na podzim. Podle zjištění Neovlivní.cz vznikly analýzy, co by se stalo, kdyby se volby odehrály již v roce 2020.

Plány na předčasné volby popisujeme v červnovém časopise Neovlivní.cz

“Řeší se, jak předčasných voleb dosáhnout,“ potvrdil existenci scénářů vysoce důvěryhodný zdroj blízký vládnímu kabinetu.

V tajnosti svůj volební plán chystají obě vládní strany.

Hnutí ANO, kterému se zalíbil způsob neomezeného vládnutí během krizového stavu. V posledních třech měsících hnutí ANO přijalo nebo se pokusilo protlačit řadu nařízení, která svěřují Babišovým lidem absolutní moc nebo jdou na ruku premiérovu byznysu.

Naposledy v pondělí vláda hlasy ANO schválila novelu, která premiérovi umožní ukrýt svůj skutečný majetek a brát miliardové dotace z kapes daňových poplatníků.

“Výchozí myšlenka je ta, že teď jsme nahoře. Ta pozitivní vlna, na které jedeme, nebude nekonečná,” popsal motivaci jeden z lidí kolem premiéra.

Stratégové ČSSD řeší ve svých analýzách i jiný problém: přežití. Podle všech dosavadních průzkumů totiž sociálním demokratům vychází, že jsou na pokraji vyřazení ze Sněmovny.

V jakém měsíci by měly být podle plánů předčasné volby? Která osobnost podle výzkumů začala zasťiňovat premiéra, že se o ní uvažuje jako o hlavním volebním kandidátovi? Čeho se nejvíc bojí sociální demokracie?

Chcete vědět víc? Pořiďte si červnový časopis Neovlivní.cz. Předplatné ZDE.

Zdroj náhledové foto: Shutterstock.com