Co prozradili ministři o svém zdraví

Redakce Neovlivní.cz na podzim oslovila všechny členy Sobotkova kabinetu se sadou otázek, které se týkají jejich zdravotního stavu. Zda si myslí, že má veřejnost právo znát informace o tom, jak na tom jsou. Zda by byli ochotni zveřejnit svůj chorobopis. A pokud, tak do jaké hloubky. Zda se jejich zdravotní stav změnil za dobu, co sedí ve vládě. Chodí-li na preventivní prohlídky. A podobně. Předkládáme vám odpovědi těch ministrů a ministryň, kteří byli ve svých odpovědích nejkonkrétnější.

Premiér Bohuslav Sobotka, vicepremiér Andrej Babiš a ministryně práce Michaela Marksová i přes urgence na dotazy nereagovali. Ministr průmyslu Jan Mládek se vyjádřit odmítl. Zbylých třináct ministrů a ministryň bylo sdílnějších. Někteří však odpovídali jen na obecné otázky, konkrétně o své situaci hovořit nechtěli. Jejich argumenty jsme předložili v tomto » textu.

Do ankety jsme se rozhodli zařadit i odpovědi dvou ministrů, kteří před pár týdny ve funkci skončili. Jde o exministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a bývalého ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera. Jejich mandát trval téměř tři roky a jejich pohled na to, co má či nemá veřejnost právo vědět o nemocích nejvyšších ústavních činitelů, považujeme i nyní za relevantní.

politici-vlada-chorobopis-zdravi-nemoci-anketa